Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

285 participants

All categories
Athlete

Relais Dames
4

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
4
Vue-des-Alpes 2
WUTHRICH Emma
WUTHRICH Lola
WÜTHRICH Estelle
2000
2002
1976
Fontainemelon
Fontainemelon
Fontainemelon
NE
NE
NE
SUI
SUI
-
Relais Dames
10
SC La Brévine 4
FAIVRE Solene
JEANNERET Laura
SEILER Kim
2000
1998
1992
Cerneux-Péquignot
Besencens
Saules
NE
FR
NE
SUI
SUI
SUI
Relais Dames
41
SC OBERGOMS
VOLKEN Marianne
LAUKLI Sophia
1966
2000
Fiesch
Obergoms
VS
VS
SUI
-
Relais Dames
42
bex 1
PAROLINI Amélie
LANGUETIN Virginie
CHERIX Léane
1995
1998
2001
Mont-Sur-Lausanne
Blonay
Bex
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais Dames

Relais Hommes
18

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
SC Chaumont
LAUENSTEIN Stefan
LAUENSTEIN Marc
FATTON Didier
1974
1980
1966
Cormondrèche
Cormondroche
Dombresson
NE
NE
NE
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
2
La Sagne
ENGEL Clyde
SIGRIST Xavier
ENGEL Yann
1992
1979
1960
Saint-Blaise
La Sagne
Saint-Blaise
NE
NE
NE
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
3
Ski Club Val de Morteau
PHILIPPOT Romuald
BELLABOUVIER Nicolas
BELLABOUVIER Damien
1972
1996
1968
Villers Le Lac
Les Fins
Villers Le Lac
-
-
-
FRA
FRA
FRA
Relais Hommes
4
SC IM FANG 2
COTTIER Dominik
MOOSER Markus
SCHUWEY Christoph
1971
1974
1967
Im Fang
Charmey
Châtel Sur Montsalvens
FR
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
5
SC Vallée de Joux 1
ROCHAT Guillaume
BERNEY Gilles
BERNEY Alec
1998
1969
1998
Orient
Le Sentier
Le Solliat
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
5
SC IM FANG 1
COTTIER Nicolas
RAUBER Sebastian
SCHUWEY Fabrice
1998
1990
1997
Im Fang
Im Fang
Châtel-Montsalvens
FR
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
6
bex 2
KAESER Alec
HEDIGER Damien
CACCAMO Vincent
1996
1984
1988
Bex
Bex
Bex
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
7
bex 3
GERTSCH Fabian
DUMAZ Denis
HEDIGER Daniel
1975
1976
1958
Bex
Lavey-Village
Bex
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
8
SC La Brévine 3
PELLATON Damien
FAIVRE Roger
SCHWAB Cédric
1976
1966
1972
La Brévine
Cerneux-Péquignot
Les Ponts-De-Martel
NE
NE
NE
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
9
SC SAIGNELEGIER 3
FRESARD Christophe
AUBRY Eric
RIAT Aurélien
1971
1968
1984
Muriaux
Saignelégier
Delémont
-
JU
JU
-
SUI
SUI
Relais Hommes
10
SC SAIGNELEGIER 6
CAVALIER Lionel
FROIDEVAUX Georges
FEUZ Vincent
1976
1964
1967
Sutz
Saignelégier
Les Frêtes
BE
JU
NE
SUI
-
SUI
Relais Hommes
11
SC SAIGNELEGIER 1
GOGNIAT Laurent
AUBRY Adrien
PARRAT Serge
1989
1968
1969
Le Noirmont
La Chaux-De-Fonds
Saignelégier
JU
NE
JU
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
12
SC La Brévine 2
MERCIER Alix
PELLATON Fabrice
ROSSELET Benjamin
1994
1970
1998
Les Bayards
La Brévine
La Brévine
NE
NE
NE
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
13
SC Grattavache 1
FUSO Luca
MESOT Jean-Pierre
CURRAT François
1977
1969
1970
Aigle
Mézières Fr
Romont
VD
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
14
SC Grattavache 2
VIAL Julien
GARIN Stéphane
CARDINAUX Vincent
1982
1982
1998
Sion
Porsel
Pont
VS
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
15
Top Cycle Revival
PELOT Philippe
BALLMER Laurent
MAGNIN Matthieu
1967
1979
1983
La Chaux-De-Fonds
La Chaux-De-Fonds
La Chaux-De-Fonds
NE
NE
NE
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
16
Val Ferret 1
BRUCHEZ Fabien
BRUCHEZ Romain
GRANDJEAN Frédéric
1994
1988
1980
Fully
Le Châble Vs
Romont
VS
VS
FR
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes
18
SC Vallée de Joux 2
GOLAY Pierre-Yves
SCHÜPBACH Laurent
GOLAY Yves
1995
1970
1973
Le Sentier
Le Brassus
Le Sentier
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais Hommes

Relais U12 Filles
18

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
20
Vue-des-Alpes 10
BÉGUIN Flore
PITTIER Milla
2010
2010
Boudevilliers
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
21
SC Vue des Alpes-Thun 1
LAUENSTEIN Wilma
MESSERLI Alice
2007
2006
Cormondrèche
Thun
NE
BE
SUI
-
Relais U12 Filles
22
Vue-des-Alpes 8
RAMONI Elisa
PITTIER Elin
2005
2005
Fontainemelon
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
23
Goupils 5
BURI Chloé
THEILER Shania
2006
2006
La Comballaz
Le Sépey
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12 Filles
24
Vue-des-Alpes
DECKER Enora
SCHEIDEGGER Léane
2007
2008
Colombier
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
25
SC Vallée de Joux 12
PIGUET Lison
BERNEY Sélina
2009
2009
Le Brassus
Le Sentier
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12 Filles
26
Val Ferret 4
DARBELLAY Estelle
MICHELLOD Elsa
2005
2005
La Fouly Vs
Versegères
VS
VS
SUI
SUI
Relais U12 Filles
64
Val Ferret 6
DARBELLAY Elodie
MICHELLOD Chloé
2007
2007
La Fouly Vs
Versegères
VS
VS
SUI
SUI
Relais U12 Filles
105
SC IM FANG 9
GOTHUEY Lucie
DAFFLON Marion
2006
2007
Jaun
Charmey (gruyère)
FR
FR
SUI
SUI
Relais U12 Filles
110
SC SAIGNELEGIER 2
CATTIN ZOÉ
FRÉSARD Romane
2006
2008
Les Breuleux
Muriaux
JU
JU
SUI
SUI
Relais U12 Filles
113
SC SAIGNELEGIER 4
CATTIN ELOÉ
CATTIN Zélie
2008
2008
Les Breuleux
Les Breuleux
JU
BE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
115
SC LA BREVINE 14
PELLATON Erine
AUDETAT Eileen
2007
2007
La Brévine
Fleurier
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
116
SC La Brévine 5
PELLATON Loane
SCHNEIDER Alexia
2005
2005
La Brévine
La Brevine
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
119
SC La Brévine 8
PELLATON Lisa
HAMEL Justine
2006
2005
La Brévine
Motiers
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12 Filles
120
bex 14
JATON Camille
BALLAY Marion
2006
2008
Bex
Lavey-Village
VD
VD
-
SUI
Relais U12 Filles
124
bex 10
DUMAZ Maelle
BONVIN Clémence
2005
2006
Lavey-Village
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12 Filles
125
bex 17
BONZON Camille
ACOSTA Alice
2009
2005
Gryon
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12 Filles
129
bex 18
FLÜCKIGER Svea
GOLAY Maude
2009
2008
Bex
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12 Filles

Relais U12/U10/U8 Mixte
50

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
20
Vue-des-Alpes 10
BÉGUIN Flore
PITTIER Milla
2010
2010
Boudevilliers
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
21
SC Vue des Alpes-Thun 1
LAUENSTEIN Wilma
MESSERLI Alice
2007
2006
Cormondrèche
Thun
NE
BE
SUI
-
Relais U12/U10/U8 Mixte
22
Vue-des-Alpes 8
RAMONI Elisa
PITTIER Elin
2005
2005
Fontainemelon
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
23
Goupils 5
BURI Chloé
THEILER Shania
2006
2006
La Comballaz
Le Sépey
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
24
Vue-des-Alpes
DECKER Enora
SCHEIDEGGER Léane
2007
2008
Colombier
Les Hauts-Geneveys
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
25
SC Vallée de Joux 12
PIGUET Lison
BERNEY Sélina
2009
2009
Le Brassus
Le Sentier
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
26
Val Ferret 4
DARBELLAY Estelle
MICHELLOD Elsa
2005
2005
La Fouly Vs
Versegères
VS
VS
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
45
Vue-des-Alpes 11
LAMBERCIER Chloé
JUAN Maé
2011
2009
Chézard-St-Martin
Chézard-St-Martin
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
46
Vue-des-Alpes 9
NEUHAUS Thibaut
LAMBERCIER Bastien
2009
2010
Val-De-Ruz
Chézard-St-Martin
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
47
Vue-des-Alpes 12
BERGER Loïc
BÉGUIN Nils
2006
2007
Cormondrèche
Chézard-St-Martin
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
48
SC Vallée de Joux 9
TRIPONEZ Maëline
BIAGGI Louis
2006
2005
Bassins
Le Pont
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
49
Vue-des-Alpes 5
BÉGUIN Antoine
GUENIN Alix
2005
2006
Boudevilliers
Fontainemelon
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
62
SC Vallée de Joux 10
GOLAY Léo
DUBEE Swann
2007
2008
Le Solliat
.
VD
-
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
63
SC Vallée de Joux 11
PENSEYRES Zacchary
PENSEYRES Caroline
2008
1978
Le Lieu
Le Lieu
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
64
Val Ferret 6
DARBELLAY Elodie
MICHELLOD Chloé
2007
2007
La Fouly Vs
Versegères
VS
VS
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
65
SC Vue des Alpes-Thun 3
MESSERLI Gil
LAUENSTEIN Erik
2008
2011
Thun
Cormondrèche
BE
NE
-
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
66
Goupils 6
BAECHLER Yoann
THEILER Nils
2009
2008
Château-D'oex
Le Sépey
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
67
Val Ferret 5
THÉTAZ Damien
REUSE Jonathan
2007
2006
Orsières
Orsières
VS
VS
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
68
SC Vallée de Joux 13
GOLAY Isaline
BERNEY Dorian
2011
2010
Le Solliat
Le Sentier
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
69
LA VUE-DES-ALPES 13
RENAUD Rémi
RENAUD Jeanne
2008
2010
Fontainemelon
Fontainemelon
NE
NE
-
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
91
bex 8
WENZEL Tristan
GERTSCH Nolan
2005
2006
Lausanne
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
101
Damprichard 1
MIDEZ Canelle
PETIT Mahé
2009
2009
Damprichard
Damprichard
VD
-
-
FRA
Relais U12/U10/U8 Mixte
102
Ski Club Val de Morteau
PHILIPPOT HAEGEL Rafaël
CARLIER Léo
2006
2006
Villers Le Lac
Morteau
-
-
FRA
FRA
Relais U12/U10/U8 Mixte
103
Damprichard 2
PETIT MAYLI
CREVOISIER Yann
2008
2008
Fournet Blancheroche
Damprichard
-
-
FRA
FRA
Relais U12/U10/U8 Mixte
104
SC IM FANG 10
CHARRIÈRE Mathéo
SCAIOLA Antoine
2006
2006
Charmey (gruyère)
Vuadens
FR
FR
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
105
SC IM FANG 9
GOTHUEY Lucie
DAFFLON Marion
2006
2007
Jaun
Charmey (gruyère)
FR
FR
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
106
SC IM FANG 8
COTTIER Luc
DAFFLON Jules
2005
2006
Im Fang
Charmey
FR
FR
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
107
SC RIAZ 3
HOËL Guillaume
GENOUD Sylvain
2007
2007
Sorens
Marsens
FR
FR
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
108
SC RIAZ 4
SAVARY Normand
PANCHAUD Manon
2005
2005
Avry-Devant-Pont
Marsens
FR
FR
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
109
SC RIAZ 5
ROMANENS Sophie
ROSSIER Julien
2006
2008
Marsens
Fribourg
FR
FR
SUI
-
Relais U12/U10/U8 Mixte
110
SC SAIGNELEGIER 2
CATTIN ZOÉ
FRÉSARD Romane
2006
2008
Les Breuleux
Muriaux
JU
JU
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
111
SC SAIGNELEGIER-LA SAGNE
SIEGRIST Keo
CATTIN Noa
2005
2006
La Sagne Ne
Les Breuleux
NE
BE
-
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
112
SC SAIGNELEGIER 5
FRÉSARD Yaël
CATTIN Johan
2011
2011
Muriaux
Les Breuleux
JU
JU
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
113
SC SAIGNELEGIER 4
CATTIN ELOÉ
CATTIN Zélie
2008
2008
Les Breuleux
Les Breuleux
JU
BE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
114
SC La Brévine 7
STÄHLI Lucas
HAMEL Jules
2005
2002
Les Bayards
Môtiers
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
115
SC LA BREVINE 14
PELLATON Erine
AUDETAT Eileen
2007
2007
La Brévine
Fleurier
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
116
SC La Brévine 5
PELLATON Loane
SCHNEIDER Alexia
2005
2005
La Brévine
La Brevine
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
117
SC La Brévine 13
HEUBI Noewan
TISSOT Mélanie
2008
2005
La Brévine
La Brévine
NE
NE
SUI
-
Relais U12/U10/U8 Mixte
118
SC La Brévine 12
PELLATON Ethan
FAIVRE Aurelien
2009
2008
La Brévine
Le Cerneux-Péquignot
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
119
SC La Brévine 8
PELLATON Lisa
HAMEL Justine
2006
2005
La Brévine
Motiers
NE
NE
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
120
bex 14
JATON Camille
BALLAY Marion
2006
2008
Bex
Lavey-Village
VD
VD
-
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
121
bex 15
WENZEL Magnus
GAY Kevan
2009
2008
Lausanne
Massongex
VD
VS
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
122
bex 16
JATON Arthur
GENET Gaetan
2008
2008
Bex
Bex
-
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
123
bex 9
MACCAGNAN Pierre
BALLAY Tanguy
2006
2006
Bex
Lavey-Village
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
124
bex 10
DUMAZ Maelle
BONVIN Clémence
2005
2006
Lavey-Village
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
125
bex 17
BONZON Camille
ACOSTA Alice
2009
2005
Gryon
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
126
bex 11
BONZON Evan
CHERIX Timo
2007
2005
Gryon
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
127
Bex 12
MONNET Gwenaël
DUMAZ Yanis
2007
2007
Bex
Lavey-Village
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
128
bex 13
GERTSCH Loïs
MACCAGNAN Antoine
2008
2008
Bex
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte
129
bex 18
FLÜCKIGER Svea
GOLAY Maude
2009
2008
Bex
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U12/U10/U8 Mixte

Relais U14/U16 Filles
9

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
71
SC IM FANG 7
MOOSER Elyne
DESCHENAUX Charlotte
2004
2003
Charmey (gruyère)
Grandvillard
FR
FR
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
72
SC IM FANG 5
CHARRIÈRE Noémie
BRANDT Noélie
2003
2003
Charmey (gruyère)
Yvonand
FR
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
73
SC La Brévine 6
FAIVRE Isaline
BERGER Inès
2003
2003
La Brévine
Cormondrèche
NE
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
74
SC La Brévine 11
PELLATON Coraline
BÄHLER Margaux
2003
2004
La Brévine
La Brevine
NE
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
75
SC La Brévine 10
PELLATON Anaïs
SCHNEIDER Prisca
2001
2001
La Brevine
La Brevine
-
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
76
Goupils 3
LENOIR Marie
BURI Léna
2004
2004
Les Moulins
La Comballaz
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
77
SC Grattavache
PERRIN Eloïse
PARKER Sophie
2001
2001
Oron
Chardonne
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
78
SC Vallée de Joux 7
RICHARD Kim
ROCHAT Noémie
2001
2003
Le Brassus
Les Bioux
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles
79
SC Vallée de Joux 8
HENZI Charlotte
FREIHOLZ Lilou
2001
2003
Le Brassus
Le Sentier
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Filles

Relais U14/U16 Garçons
24

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
19
SC RIAZ 2
FRAGNIÈRE Fantine
SOLDINI Pablo
2004
2003
Vuadens
Posieux
FR
FR
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
27
Stella Alpina 4
NAVARRO Angel
ZUZZEREY Fiona
2002
2005
Saint-Julien
Plan-Les-Ouates
-
GE
SUI
-
Relais U14/U16 Garçons
35
Vue-des-Alpes 4
GRUN Mateo
CAPELLI Dohan
2004
2005
Le Locle
Cortaillod
NE
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
36
Vue-des-Alpes 3
BÉGUIN Maxime
RAMONI Thomas
2004
2004
Chézard-St-Martin
Fontainemelon
NE
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
37
SC Vallée de Joux 6
HENZI Hugo
BIAGGI Florian
2002
2003
Le Chenit
Le Pont
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
38
SC Vallée de Joux 5
TRIPONEZ Frédéric
RICHARD Ludo
1970
2003
Bassins
Le Brassus
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
39
SC Vallée de Joux 4
BERNEY Kevin
SCHÜPBACH Julien
2003
2001
Le Brassus
Le Brassus
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
81
SC IM FANG 6
SCHUWEY Noé
PUGIN Loic
2004
2004
Im Fang
Im Fang
FR
FR
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
82
SC IM FANG 4
COTTIER Pierrick
MOOSER Orest
2003
2003
Im Fang
Charmey (gruyère)
FR
FR
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
83
SC RIAZ 1
MORARD Quentin
JENNY Gaetan
2001
2003
Marsens
Fribourg
FR
FR
SUI
-
Relais U14/U16 Garçons
85
SC La Brévine 1
PELLATON Quentin
PELLATON Noé
2001
2003
La Brévine
La Brevine
NE
-
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
86
Vue-des-Alpes 1
PITTIER Ilan
GUENIN Léo
2001
2004
Val-De-Ruz
Fontainemelon
NE
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
87
SC La Brévine 9
ROSSELET Maxime
SCHWAB Tim
2003
2003
La Brevine
La Brévine
NE
NE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
88
bex 5
GERTSCH Evan
DAUPHIN Valentin
2004
2001
Bex
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
89
bex 6
BALLAY Elie
COSANDEY Mattéo
2004
2004
Lavey-Village
Bex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
90
bex 7
GOLAY Fabrice
LARIVÉ Thomas
2003
2004
Bex
Bex
VD
VD
-
SUI
Relais U14/U16 Garçons
92
Goupils 7
PIGUET Lucien
LINDISCH Vinzenz
2003
2002
La Comballaz
Château-D'oex
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
93
SC Vue des Alpes-Thun 2
LAUENSTEIN Jan
MESSERLI Joël
2004
2004
Cormondrèche
Thun
NE
BE
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
94
Goupils 4
BAECHLER Gabriel
THEILER Sven
2004
2004
Château-D'oex
Le Sépey
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
95
Goupils 2
PIGUET Mathieu
LENOIR Jeanne
2003
2002
La Comballaz
Les Moulins
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
96
Stella Alpina 2
ZUZZEREY Fabio
KEIZER Vincent
2003
2003
Plan-Les-Ouates
Plan-Les-Ouates
GE
GE
-
SUI
Relais U14/U16 Garçons
97
Val Ferret 3
HIROZ Erwan
VOUTAZ Audrey
2003
2001
Le Châble Vs
Champsec
VS
VS
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
98
Val Ferret 2
JORAY Laurian
FARQUET Yoann
2002
2001
Praz-De-Fort
Le Châble Vs
VS
VS
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons
99
SC Vallée de Joux 3
GOLAY Romain
TRIPONEZ Loïc
2001
2001
Le Solliat
Bassins
VD
VD
SUI
SUI
Relais U14/U16 Garçons

Relais U18 + U20 Dames
1

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
17
STELLA ALPINA 1
NOZDRINA Maria
FAVRE Julie
PAOLIELO Lara
2001
2000
1999
Petit-Lancy
Vésenaz
Genève
GE
GE
GE
SUI
SUI
SUI
Relais U18 + U20 Dames

Relais U18 + U20 Hommes
5

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
5
SC IM FANG 1
COTTIER Nicolas
RAUBER Sebastian
SCHUWEY Fabrice
1998
1990
1997
Im Fang
Im Fang
Châtel-Montsalvens
FR
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Relais U18 + U20 Hommes
31
SC IM FANG 3
RAUBER Julian
JUILLERAT Antoine
CHARRIERE Johann
2000
1998
1986
Im Fang
Le Mouret
Vuisternens-Devant-Romont
FR
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Relais U18 + U20 Hommes
32
bex 4
SARDA Léonard
PAYOT Jehan
MOREILLON Benoit
1999
2000
2000
Bex
Bex
Panex
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais U18 + U20 Hommes
33
Goupils 1
PIGUET Martin
GRETILLAT Clément
GUEX Arnaud
1999
2001
1999
La Comballaz
Château D'oex
Leysin
VD
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais U18 + U20 Hommes
34
SC Grattavache 3
CURRAT Fabien
PERRIN Vincent
GAY Bastien
1999
2001
1998
Romont
Oron-La-Ville
Chésalles/oron
FR
VD
VD
SUI
SUI
SUI
Relais U18 + U20 Hommes