Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

166 participants

All categories
Athlete

BAMBINIS F
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
FSG Essertines-s-Yverdon
KRATZER Axelle
2012
Vuarrens
VD
SUI
BAMBINIS F
1002
GREDER Zoé
2011
Tramelan
BE
SUI
BAMBINIS F
1004
GSA / M-Tri
MAILLARD Lola
2012
Courgenay
JU
SUI
BAMBINIS F
1005
GUENOT Eva
2013
Tramelan
BE
-
BAMBINIS F
1013
VON ALLMEN Naomie
2011
Tramelan
-
SUI
BAMBINIS F

BAMBINIS G
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1003
team alouettes.ch
OESTER Max
2012
Tramelan
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
1006
SCHÜRMANN Cedric
2011
Muhen
AG
SUI
BAMBINIS G
1007
MERCIER Colin
2013
Tramelan
BE
SUI
BAMBINIS G
1008
CATTIN MELVIN
2013
Tramelan
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
1009
BOSSI LÉON
2013
Malleray-Bévilard
BE/JB
SUI
BAMBINIS G
1010
GREDER Lennon
2012
Tavannes
BE
SUI
BAMBINIS G
1011
SUDAN Martin
2014
Cernier
NE
SUI
BAMBINIS G
1012
SUDAN Arnaud
2012
Cernier
NE
SUI
BAMBINIS G

BENJAMINS F
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1105
RedFish Neuchâtel Triathlon
VOROBYOVA Ekaterina
2007
Peseux
NE
UKR
BENJAMINS F
1106
Richard's family
RICHARD Camille
2007
La Neuveville
BE/JB
SUI
BENJAMINS F
1109
GUENOT Lya
2008
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS F
1110
SCHULL Thalia
2007
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS F
1111
SMAJLI Vlera
2007
Tramelan
BE
-
BENJAMINS F
1112
DUCOMMUN Emilie
2008
Tavannes
BE
SUI
BENJAMINS F

BENJAMINS G
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1101
SCHÜRMANN Pascal
2008
Muhen
AG
SUI
BENJAMINS G
1102
RedFish Neuchâtel
PEREIRA Diego
2007
Coffrane
NE
SUI
BENJAMINS G
1103
BARTLOMÉ Léo
2007
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS G
1104
RYSER Melvine
2008
Tramelan
BE/JB
SUI
BENJAMINS G
1107
CEP
BILLIEUX Raphaël
2007
Neuchâtel
NE
SUI
BENJAMINS G
1108
FSG La Neuveville
DONZÉ Mattéo
2007
La Neuveville
BE/JB
SUI
BENJAMINS G
1113
Red-Fish Neuchâtel
GUMY Naël
2008
Colombier Ne
NE
SUI
BENJAMINS G

CADETS D
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
951
LIECHTI Simea
2001
Tramelan
BE
SUI
CADETS D

CJT ELITES D
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
7
Schaller Velo/Tri Seeland
HUBER Petra
1990
Biel (be)
BE
SUI
CJT ELITES D
26
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
CJT ELITES D
27
RYTER Joanna
1994
Uvrier
VS
SUI
CJT ELITES D
29
SCHMIDT Valérie
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES D
32
SUDAN Chimène
1980
Cernier
NE
SUI
CJT ELITES D
36
VAUCHER Julia
1988
Tramelan
BE/JB
SUI
CJT ELITES D
37
WÄLLE Sylésia
1996
Savagnier
NE
SUI
CJT ELITES D
45
Spade team
ROY Sophie
1988
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES D
49
Triathlon club Genève
KOVACS Andrea
1988
Blonay
VD
SUI
CJT ELITES D
50
CARNAZZI Léa
1992
Breuleux
JU
SUI
CJT ELITES D
56
kiwicoaching
MEMBREZ Emmanuelle
1978
Bevaix
NE
SUI
CJT ELITES D
63
BRUNOTT Klasina
1980
Sceut
JU
SUI
CJT ELITES D
70
CRETI Lisa
1998
Rossemaison
JU
SUI
CJT ELITES D

CJT ELITES H
35

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
Triathlon Club Seeland
NIKLES Samuel
1984
Malleray
BE
SUI
CJT ELITES H
4
PINTO Stephen
1989
Crissier
VD
SUI
CJT ELITES H
5
SIMONET-DAVIN Raphaël
1992
Crissier
VD
FRA
CJT ELITES H
8
STETTLER Marc
1978
Nidau
BE
SUI
CJT ELITES H
9
ANDRIÉ Vincent
1987
Le Noirmont
JU
SUI
CJT ELITES H
10
BEURET Raphaël
1988
Moutier
BE/JB
SUI
CJT ELITES H
11
BORRUAT Gilles
1992
Courrendlin
JU
SUI
CJT ELITES H
12
CHRISTE Quentin
1992
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES H
15
DUCOMMUN Clyves
1989
Areuse
NE
SUI
CJT ELITES H
16
HOFER Maxence
1998
Delemont
JU
SUI
CJT ELITES H
17
JACOT Sebastien
1985
La Chaux-De-Fonds
NE
-
CJT ELITES H
18
JEANNERAT Yanis
1996
Montenol
JU
SUI
CJT ELITES H
19
JEANNERAT Jo
1992
Val-De-Travers
NE
-
CJT ELITES H
21
MIGY Aurélien
1990
Saignelégier
JU
SUI
CJT ELITES H
28
SAUNIER Dimitri
1982
Charquemont
-
FRA
CJT ELITES H
31
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
CJT ELITES H
34
UMMEL Damien
1986
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
42
IMHOF Jean-Luc
1992
Stäfa
ZH
SUI
CJT ELITES H
43
Red Fish Neuchâtel
SCHANGEL Luc
1986
Neuchâtel
NE
SUI
CJT ELITES H
44
Red Fish
CARCEDO Pedro
1983
Boudry
NE
ESP
CJT ELITES H
48
NeuchAventure
BOUILLE Julien
1982
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
51
DE GROOTE Fabien
1987
Les Breuleux
JU
SUI
CJT ELITES H
52
CHAVANNE Alexandre
1979
Alle
JU
SUI
CJT ELITES H
54
espacevelos.ch
VEYA Florent
1989
Le Bémont
JU
SUI
CJT ELITES H
55
DUCHEMIN Bertrand
1989
La Sagne
NE
FRA
CJT ELITES H
57
CORBAT Gauthier
1985
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES H
58
VERGUET Cedric
1983
Bonnetage
-
FRA
CJT ELITES H
59
TEAM CIMES CYCLE
VALLAT Julian
1988
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
62
Itelium cycling Team
RIME Antoine
1986
Biel/bienne
BE
SUI
CJT ELITES H
65
LÖTSCHER Pierre
1988
Givisiez
FR
SUI
CJT ELITES H
66
WEISS Jean-Sébastien
1986
Bulle
FR
FRA
CJT ELITES H
67
BUGEIRO Manuel
1988
Glovelier
JU
SUI
CJT ELITES H
68
CAILLET David
1992
Delémont
JU
SUI
CJT ELITES H
69
FSG Delémont
CRETI Bruno
1995
Rossemaison
JU
SUI
CJT ELITES H
71
Team Cimes Cycle
VALLAT Mael
1986
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H

CJT JUNIORS H
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
14
COHEN Alexis
1999
Savagnier
NE
BEL
CJT JUNIORS H
30
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT JUNIORS H
40
HC Tramelan
NIEDERHAUSER Cédric
1999
St-Imier
BE
SUI
CJT JUNIORS H

CJT SENIORS D
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
BENOIT POULARD Agnès
1962
Orbe
VD
SUI
CJT SENIORS D
33
UHRING Nicole
1967
Carspach
-
FRA
CJT SENIORS D
53
jesus freak
DEL ZIO Astrid
1974
Corcelles Ne
NE
SUI
CJT SENIORS D
60
cross club nidau
BAUME Muriel
1967
Péry
BE/JB
SUI
CJT SENIORS D

CJT SENIORS H
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3
Rainbow Multisport Team
FEUILLET Johan
1965
Deux-Acren
-
BEL
CJT SENIORS H
6
FUSS Rolf
1974
Tramelan
BE
SUI
CJT SENIORS H
13
CHRISTE Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
CJT SENIORS H
20
JEANNERET Marc-Antoine
1973
Chézard-St-Martin
NE
SUI
CJT SENIORS H
22
MONNEY Fabrice
1971
Charquemont
-
FRA
CJT SENIORS H
23
MORETTI Paolo
1966
Le Locle
NE
SUI
CJT SENIORS H
24
NICOLET Daniel
1970
Evilard
BE
SUI
CJT SENIORS H
25
PAREL Arnaud
1977
Bienne
BE
SUI
CJT SENIORS H
35
VAUCHER Frédéric
1976
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT SENIORS H
38
WILLEMIN Pierre-Alain
1962
Glovelier
JU
SUI
CJT SENIORS H
39
PAICHOT Laurent
1965
Biel/bienne
BE
SUI
CJT SENIORS H
41
CCMJ
VIATTE Sylvain
1975
Saignelégier
JU
SUI
CJT SENIORS H
46
BRZOZA Piotr
1975
Basel
BS
POL
CJT SENIORS H
47
Triathlon club Genève
HAUG Olivier
1965
Blonay
VD
SUI
CJT SENIORS H
61
PIZZERA Vincent
1965
Boudry
NE
SUI
CJT SENIORS H
64
Triathlon Fribourg
COTTING Christophe
1972
Marly
FR
SUI
CJT SENIORS H

DECOUVERTE D
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
904
MÜLLER Ursina
1992
Stäfa
ZH
SUI
DECOUVERTE D
906
KRATZER Adeline
1980
Vuarrens
VD
BEL
DECOUVERTE D
908
ALLIMANN Florence
1978
Boudevilliers
NE
SUI
DECOUVERTE D
909
RENEVEY Fanny
1982
Montmollin
NE
SUI
DECOUVERTE D
910
-
MARTELLA Carmen
1970
Aegerten
BE
SUI
DECOUVERTE D
913
MATHYS Eva
1980
Renan Be
BE/JB
SUI
DECOUVERTE D
926
MONTANDON AUDE
1988
Biel/bienne
BE
SUI
DECOUVERTE D

DECOUVERTE H
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
901
Lauftreff Zollikofen
ROHRER Urs
1959
Bätterkinden
BE
SUI
DECOUVERTE H
902
Individual
ARANA Alvaro
1966
Bellmund
BE
SUI
DECOUVERTE H
903
BICHSEL Julien
1984
La Chaux De Fonds
NE
SUI
DECOUVERTE H
905
Rexy Team
ROHRBACH Yann
1974
Erde
VS
SUI
DECOUVERTE H
907
JURACIME-GSMB
GLARDON Michel
1947
Tavannes
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
911
***
MISEREZ Xavier
1982
Glovelier
JU
SUI
DECOUVERTE H
912
Run&Bike SC Roche
HUBEAUX Stanislas
1990
Basel
BS
SUI
DECOUVERTE H
914
team alouettes.ch
OESTER Chris
1980
Tramelan
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
915
GS Ajoie
MAILLARD Michaël
1978
Courgenay
JU
SUI
DECOUVERTE H
916
BEQIRI Sabri
1989
Boncourt
JU
SUI
DECOUVERTE H
917
Tri4Fun
BRUNNER Cédric
1974
Coffrane
NE
SUI
DECOUVERTE H
918
#MilletRiseUp Team
VAUTHIER Matthias
1985
Fully
VS
SUI
DECOUVERTE H
919
FAHRNI Bastien
1989
Le Locle
NE
SUI
DECOUVERTE H
920
FILIERI Luigi
1969
Moutier
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
921
KOHLER Yann
1994
Sonceboz-Sombeval
BE/JB
SUI
DECOUVERTE H
922
PECAUT Cédric
1988
Sonceboz-Sombeval
BE
SUI
DECOUVERTE H
923
Jeunes de Muriaux
BEUCHAT Julian
1985
Les Emibois
JU
SUI
DECOUVERTE H
924
MÖRI Jean Dionys
1993
Tavannes
BE
SUI
DECOUVERTE H
925
CLEMENCE Dylan
1994
Le Noirmont
JU
SUI
DECOUVERTE H

ECOLIERS FILLES
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1201
HASLER Mélanie
2003
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1202
CORSINI Eva
2003
Cormondrèche
NE
SUI
ECOLIERS FILLES
1204
DROZ Yasmina
2003
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1205
BARTLOME Eva
2004
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1206
STEINER Karen
2004
Tramelan
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES
1207
CUENIN Vicky
2004
Les Reussilles
BE/JB
SUI
ECOLIERS FILLES

ECOLIERS GARCONS
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1203
LIECHTI Timé
2003
Tramelan
BE
SUI
ECOLIERS GARCONS
1208
KESSI Jordan
2004
Tavannes
BE/JB
SUI
ECOLIERS GARCONS
1209
KESSI Tom
2003
Tavannes
BE/JB
SUI
ECOLIERS GARCONS

FAMILY
5

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1251
JuMiBo
HUBER Boris
HENSCH Judith
HENSCH Mira
1977
1970
2005
Zofingen
Zofingen
Zofingen
AG
AG
AG
SUI
SUI
SUI
FAMILY
1252
Liechti 1
LIECHTI David
LIECHTI Naël
1976
2005
La Ferrière
Tramelan
BE/JB
BE
SUI
SUI
FAMILY
1253
Liechti 2
LIECHTI Noanne
LIECHTI Corinne
2007
1977
Tramelan
Tramelan
BE
BE
SUI
SUI
FAMILY
1254
Burkhalter
BURKHALTER Nora
BURRI Noé
2005
2005
Tramelan
Tramelan
BE/JB
BE/JB
SUI
SUI
FAMILY
1255
Khalil
KHALIL Miriam
KHALIL Mathis
1979
1979
Tramelan
Tramelan
BE
BE
SUI
SUI
FAMILY

MINIMES FILLES
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1151
BARTLOMÉ Cloé
2006
Tramelan
BE/JB
-
MINIMES FILLES
1152
TRYverdon
KRATZER Salomé
2006
Vuarrens
VD
SUI
MINIMES FILLES
1157
MEYER Romane
2005
Les Reussilles
BE/JB
SUI
MINIMES FILLES
1158
WAHLI Sacha
2005
Tramelan
BE
SUI
MINIMES FILLES
1160
TANNER Alizée
2006
Tramelan
BE/JB
SUI
MINIMES FILLES

MINIMES GARCONS
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1153
Redfish triathlon
BRUNNER Maël
2006
Coffrane
NE
SUI
MINIMES GARCONS
1154
VC TRAMELAN
BERBERAT Renaud
2005
Tramelan
BE/JB
SUI
MINIMES GARCONS
1155
RYSER Robin
2005
Tramelan
BE/JB
SUI
MINIMES GARCONS
1156
BAUMGARTNER Maël
2005
Tramelan
BE
SUI
MINIMES GARCONS
1159
SAUTHIER Emile
2005
Tramelan
BE
SUI
MINIMES GARCONS

POUSSINS F
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1051
BARTLOMÉ Julie
2010
Tramelan
-
SUI
POUSSINS F
1052
Richard's family
RICHARD Amélie
2009
La Neuveville
BE/JB
SUI
POUSSINS F
1057
CNCF
TAMIGNIAUX-HOCQ Sophia
2010
Morteau
-
FRA
POUSSINS F
1059
GERMAIN GWENOLEE
2009
Tramelan
BE/JB
SUI
POUSSINS F
1061
VOIROL Norah
2010
Saignelégier
JU
SUI
POUSSINS F

POUSSINS G
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1053
kiwicoachig
MEMBREZ Quentin
2009
Bevaix
NE
SUI
POUSSINS G
1054
VOROBYOV Michel
2010
Peseux
NE
UKR
POUSSINS G
1055
GUENOT Matt
2010
Tramelan
BE
-
POUSSINS G
1056
team alouettes.ch
OESTER Levi
2009
Tramelan
BE/JB
SUI
POUSSINS G
1058
GREENHILLBIKERS
BREGNARD Jérémy
2009
Péry
BE/JB
SUI
POUSSINS G
1060
SUDAN Lucien
2010
Cernier
NE
SUI
POUSSINS G
1062
VON ALLMEN NILS
2010
Tramelan
-
SUI
POUSSINS G