Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
2302
RYTER Joanna
1994
Crans-Montana
VS
SUI
Elites Dames
01:12:35
0h09'01 (7)
0'28
Vélo
0h41'47 (2,+2)
T2
0'33
Course à pied
0h20'45 (1)
2
2318
PETITGIRARD Marlène
1988
Les Grangettes
-
FRA
Elites Dames
01:16:36
00:04:01
0h11'07 (29)
1'06
Vélo
0h40'48 (1,+24)
T2
0'50
Course à pied
0h22'43 (2)
3
2303
WÄLLE Sylésia
1996
Savagnier
NE
SUI
Elites Dames
01:18:46
00:06:11
0h08'04 (2)
0'30
Vélo
0h45'27 (5,-3)
T2
0'31
Course à pied
0h24'13 (6,-3)
4
2001
SCHMIDT Valérie
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
01:20:00
00:07:25
0h08'39 (4)
0'43
Vélo
0h44'45 (4,-1)
T2
0'35
Course à pied
0h25'11 (10,-6)
5
2337
KISTLER Vanja
1989
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
Elites Dames
01:21:59
00:09:24
0h10'15 (21)
1'13
Vélo
0h45'37 (6,+13)
T2
1'04
Course à pied
0h23'49 (5,+2)
6
2003
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
Elites Dames
01:22:01
00:09:26
0h09'05 (8)
0'47
Vélo
0h46'29 (7,-1)
T2
0'40
Course à pied
0h24'55 (8,-2)
7
2314
JAQUET Monica
1979
Couvet
NE
SUI
Elites Dames
01:22:47
00:10:12
0h10'11 (19)
1'14
Vélo
0h44'10 (3,+15)
T2
0'44
Course à pied
0h26'26 (18,-13)
8
2342
DE MARZO AMELIE
1991
Fleurier
NE
SUI
Elites Dames
01:23:05
00:10:30
0h10'51 (27)
0'52
Vélo
0h47'11 (9,+13)
T2
1'00
Course à pied
0h23'09 (4,+7)
9
2310
CORNU Laura
1991
Fully
VS
SUI
Elites Dames
01:24:18
00:11:43
0h09'35 (11)
1'15
Vélo
0h47'34 (10,+5)
T2
0'59
Course à pied
0h24'52 (7,+2)
10
2335
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
Elites Dames
01:24:59
00:12:24
0h09'59 (16)
0'48
Vélo
0h47'05 (8,+6)
T2
0'53
Course à pied
0h26'12 (17,-9)

Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
2051
VERNIERS Michaël
1989
Savagnier
NE
SUI
Elites Hommes
01:05:05
0h07'45 (4)
0'29
Vélo
0h37'21 (2,+2)
T2
0'28
Course à pied
0h18'57 (1)
2
2053
COHEN Alexis
1999
Savagnier
NE
BEL
Juniors Garçons
01:05:58
00:00:53
0h07'28 (2)
0'27
Vélo
0h38'16 (5,-3)
T2
0'30
Course à pied
0h19'12 (2,+1)
3
2052
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
Elites Hommes
01:07:03
00:01:58
0h08'53 (14)
0'42
Vélo
0h36'00 (1,+12)
T2
0'33
Course à pied
0h20'53 (10,-8)
4
2054
CHRISTE Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
Seniors Hommes
01:08:44
00:03:39
0h08'09 (5)
0'30
Vélo
0h37'58 (3,+2)
T2
0'38
Course à pied
0h21'24 (14,-10)
5
2473
BADSTUBER Romain
1983
Morteau
-
FRA
Elites Hommes
01:08:55
00:03:50
0h09'00 (15)
0'54
Vélo
0h38'38 (8,+8)
T2
0'41
Course à pied
0h19'39 (4,+3)
6
2466
ROCHAT Vincent
1980
Crans-Montana
VS
SUI
Elites Hommes
01:09:26
00:04:21
0h08'13 (6)
0'42
Vélo
0h39'15 (9,-3)
T2
0'29
Course à pied
0h20'45 (8,-3)
7
2475
VORPE Raphaël
1982
Ittigen
BE
SUI
Elites Hommes
01:10:43
00:05:38
0h08'33 (11)
0'37
Vélo
0h39'53 (12,-2)
T2
0'28
Course à pied
0h21'10 (12,-4)
8
2442
VEYA Florent
1989
Le Noirmont
JU
SUI
Elites Hommes
01:10:54
00:05:49
0h08'19 (7)
0'50
Vélo
0h39'47 (10,-1)
T2
0'43
Course à pied
0h21'13 (13,-3)
9
2056
VALLAT Mael
1986
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Elites Hommes
01:11:01
00:05:56
0h10'39 (58)
0'44
Vélo
0h38'23 (6,+42)
T2
0'42
Course à pied
0h20'29 (6,+6)
10
2055
HOFER Maxence
1998
Delemont
JU
SUI
Elites Hommes
01:11:10
00:06:05
0h07'23 (1)
0'30
Vélo
0h40'27 (17,-16)
T2
0'32
Course à pied
0h22'15 (19,-13)