Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1042
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
CJT ELITES D
01:19:52
00:10:42
0:13:21,1 (4)
0:56
Vélo
0:39:55,3 (2,+2)
T2
0:38
Course à pied
0:25:01,6 (1,+1)
2
1081
BETSCHEN Elia
1999
Montmollin
NE
SUI
CJT ELITES D
01:20:55
00:11:45
0:11:12,4 (1)
0:47
Vélo
0:43:02,9 (4,-3)
T2
0:34
Course à pied
0:25:17,5 (2,+1)
3
1039
SCHMIDT Valérie
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES D
01:21:45
00:12:35
0:12:44,2 (3)
1:07
Vélo
0:40:56,0 (3,-1)
T2
1:06
Course à pied
0:25:50,7 (3,+1)
4
1051
ZIMMERMANN Camille
1985
Aetigkofen
SO
SUI
CJT ELITES D
01:29:38
00:20:28
0:13:43,2 (5)
1:08
Vélo
0:44:59,0 (6,-1)
T2
0:49
Course à pied
0:28:58,4 (8,-3)
5
1040
DUBOIS Lyne
1986
La Ferrière
BE
SUI
CJT ELITES D
01:30:22
00:21:12
0:15:04,9 (7)
1:07
Vélo
0:44:35,3 (5,+1)
T2
0:50
Course à pied
0:28:44,1 (7,-1)
6
1047
RACINE Isabelle
1992
Fleurier
NE
SUI
CJT ELITES D
01:33:46
00:24:36
0:15:53,9 (8)
1:05
Vélo
0:48:21,2 (7,+2)
T2
1:01
Course à pied
0:27:24,8 (4,+4)
7
1041
SUDAN Chimène
1980
Cernier
NE
SUI
CJT ELITES D
01:36:36
00:27:26
0:12:33,4 (2)
1:30
Vélo
0:50:52,1 (10,-7)
T2
1:03
Course à pied
0:30:37,3 (13,-6)
8
1071
LÉCHOT Barbara
1973
Biel/bienne
BE
SUI
CJT SENIORS D
01:36:49
00:27:39
0:17:18,7 (14)
1:18
Vélo
0:48:50,4 (8,+4)
T2
1:11
Course à pied
0:28:10,0 (5,+4)
9
1045
FUCHS Mégane
1995
Colombier Ne
NE
SUI
CJT ELITES D
01:37:41
00:28:32
0:15:54,5 (9)
1:04
Vélo
0:51:05,1 (11,-3)
T2
0:57
Course à pied
0:28:40,9 (6,+4)
10
1008
CARNAZZI Léa
1992
Breuleux
JU
SUI
CJT ELITES D
01:39:11
00:30:01
0:14:52,0 (6)
1:24
Vélo
0:51:33,8 (13,-6)
T2
2:01
Course à pied
0:29:19,3 (9,+2)

Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
1036
COHEN Alexis
1999
Savagnier
NE
BEL
CJT ELITES H
01:09:09
0:10:38,1 (1)
0:41
Bike
0:37:03,3 (3,-2)
T2
0:31
Run
0:20:15,2 (2,-1)
2
1037
VERNIERS Michaël
1989
Savagnier
NE
SUI
CJT ELITES H
01:11:22
00:02:13
0:11:51,5 (3)
0:43
Bike
0:38:02,7 (4,-1)
T2
0:30
Run
0:20:14,2 (1,+2)
3
1016
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
CJT ELITES H
01:12:01
00:02:52
0:13:58,2 (11)
0:57
Bike
0:35:29,8 (1,+9)
T2
0:39
Run
0:20:56,7 (3,-1)
4
1067
CHRISTE Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
CJT SENIORS H
01:14:09
00:05:00
0:12:53,0 (5)
0:58
Bike
0:36:53,6 (2,+3)
T2
0:42
Run
0:22:42,1 (8,-4)
5
1018
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
01:14:18
00:05:09
0:11:20,2 (2)
0:40
Bike
0:38:53,4 (8,-6)
T2
0:34
Run
0:22:49,5 (10,-5)
6
1077
JEANNERAT Yanis
1996
Montenol
JU
SUI
CJT ELITES H
01:14:28
00:05:19
0:12:46,0 (4)
0:50
Bike
0:38:50,4 (7,-3)
T2
0:33
Run
0:21:28,0 (4,+2)
7
1031
CHRISTE Quentin
1992
Vendlincourt
JU
SUI
CJT ELITES H
01:17:01
00:07:52
0:15:04,6 (27)
0:50
Bike
0:38:47,6 (6,+17)
T2
0:43
Run
0:21:35,6 (5,+3)
8
1012
ZIMMERMANN Didu
1982
Aetigkofen
SO
SUI
CJT ELITES H
01:17:47
00:08:38
0:14:09,3 (12)
1:19
Bike
0:38:24,1 (5,+8)
T2
1:03
Run
0:22:50,4 (11,-4)
9
1026
MIGY Aurélien
1990
Saignelégier
JU
SUI
CJT ELITES H
01:19:18
00:10:09
0:13:54,1 (10)
1:04
Bike
0:40:53,8 (19,-8)
T2
0:54
Run
0:22:31,2 (6,+7)
10
1014
VALLAT Julian
1988
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
CJT ELITES H
01:19:23
00:10:14
0:14:09,4 (13)
1:15
Bike
0:40:34,4 (15,-3)
T2
0:40
Run
0:22:43,4 (9,+3)