Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Dames
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
2337
RYTER Joanna
1994
Crans-Montana
VS
SUI
Elites Dames
01:11:57
0:08:25 (4)
0:26
Vélo
0:42:05 (3)
T2
0:28
Course à pied
0:20:31 (1,+2)
2
2304
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
Elites Dames
01:14:31
00:02:34
0:08:30 (5)
0:31
Vélo
0:41:31 (1,+3)
T2
0:29
Course à pied
0:23:29 (4,-3)
3
2301
SCHMIDT Valérie
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
01:14:32
00:02:35
0:08:06 (1)
0:31
Vélo
0:41:57 (2,-1)
T2
0:32
Course à pied
0:23:25 (3,-1)
4
2607
UEBELHART Jacqueline
1975
Aeschi So
SO
SUI
Seniors Dames
01:18:41
00:06:44
0:09:23 (9)
0:39
Vélo
0:43:46 (4,+3)
T2
0:46
Course à pied
0:24:06 (7,-3)
5
2317
ZIMMERMANN Camille
1985
Aetigkofen
SO
SUI
Elites Dames
01:19:12
00:07:15
0:09:07 (6)
0:48
Vélo
0:44:40 (5,+1)
T2
0:41
Course à pied
0:23:53 (5,+1)
6
2325
WÄLLE Sylésia
1996
Savagnier
NE
SUI
Elites Dames
01:20:05
00:08:08
0:08:06 (2)
0:33
Vélo
0:46:00 (8,-6)
T2
0:32
Course à pied
0:24:51 (9,-4)
7
2331
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
Elites Dames
01:20:24
00:08:27
0:09:16 (8)
1:06
Vélo
0:45:54 (7,+2)
T2
0:53
Course à pied
0:24:30 (8)
8
2302
DUBOIS Lyne
1986
La Ferrière
BE
SUI
Elites Dames
01:23:42
00:11:45
0:09:37 (10)
0:45
Vélo
0:45:48 (6,+2)
T2
0:32
Course à pied
0:26:58 (19,-12)
9
2320
VORPE Chloé
1992
Cortébert
BE/JB
SUI
Elites Dames
01:25:44
00:13:47
0:09:45 (13)
0:50
Vélo
0:48:09 (10)
T2
0:36
Course à pied
0:26:22 (14,-5)
10
2615
MEMBREZ Emmanuelle
1978
Bevaix
NE
SUI
Seniors Dames
01:26:37
00:14:40
0:11:27 (33)
0:59
Vélo
0:51:10 (22,+8)
T2
0:40
Course à pied
0:22:19 (2,+18)

Scratch Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
Natation
T1
1
2422
COHEN Alexis
1999
Savagnier
NE
BEL
Elites Hommes
01:04:54
0:06:57 (1)
00:29
Vélo
0:37:30 (7,-6)
T2
00:27
Course à pied
0:19:29 (1)
2
2501
GIRARDET David
1982
Orchamps Venne
-
SUI
Elites Hommes
01:05:24
00:00:30
0:07:34 (3)
00:38
Vélo
0:36:41 (3,+1)
T2
00:39
Course à pied
0:19:50 (5,-3)
3
2423
VERNIERS Michaël
1989
Savagnier
NE
SUI
Elites Hommes
01:05:34
00:00:40
0:07:38 (4)
00:26
Vélo
0:37:26 (6,-3)
T2
00:26
Course à pied
0:19:36 (2,+2)
4
2404
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
Elites Hommes
01:06:43
00:01:49
0:08:55 (18)
00:37
Vélo
0:35:57 (2,+14)
T2
00:27
Course à pied
0:20:44 (9,-6)
5
2406
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Elites Hommes
01:07:52
00:02:58
0:07:19 (2)
00:30
Vélo
0:39:48 (24,-22)
T2
00:28
Course à pied
0:21:03 (11,-3)
6
2487
BADSTUBER Romain
1983
Morteau
-
FRA
Elites Hommes
01:08:06
00:03:12
0:08:56 (20)
00:50
Vélo
0:38:04 (10,+8)
T2
00:32
Course à pied
0:19:42 (4,+7)
7
2713
CHRISTE Romain
1973
Porrentruy
JU
SUI
Seniors Hommes
01:08:36
00:03:42
0:08:05 (7)
00:31
Vélo
0:37:39 (9,-3)
T2
00:38
Course à pied
0:21:41 (18,-13)
8
2480
JEANNERAT Yanis
1996
Montenol
JU
SUI
Elites Hommes
01:09:03
00:04:09
0:08:24 (14)
00:32
Vélo
0:38:34 (14,-2)
T2
00:26
Course à pied
0:21:05 (12,-5)
9
2468
GADLER David
1992
Neuchâtel
NE
SUI
Elites Hommes
01:09:13
00:04:19
0:08:41 (16)
00:29
Vélo
0:38:55 (16,-1)
T2
00:27
Course à pied
0:20:38 (8,+4)
10
2482
RUDAZ Dany
1989
Saint-George
VD
SUI
Elites Hommes
01:09:16
00:04:22
0:07:54 (6)
00:40
Vélo
0:40:34 (31,-26)
T2
00:27
Course à pied
0:19:39 (3,+10)