Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

261 participants

All categories
Athlete

U10 Filles
26

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
351
FSG Bulle
BEAUD Apolline
2012
Bulle 1
FR
SUI
U10 Filles
352
RIDE-FOR-LIFE.CH
BORLOZ Louise
2012
St-Martin
-
SUI
U10 Filles
353
COURTIN Zoé
2012
Grandvillard
FR
SUI
U10 Filles
354
GoRiaz 9
REMY Emma
2011
La Tour-De-Trême
-
SUI
U10 Filles
355
Les "MAN"
VERMOT Manon
2012
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
U10 Filles
356
MONNEY Amandine
2012
Marsens
FR
SUI
U10 Filles
357
La Vue des Alpes
SCHEIDEGGER Zoé
2012
Val-De-Ruz
NE
SUI
U10 Filles
358
BARTHEL Zoé
2011
Val-De-Ruz
NE
SUI
U10 Filles
359
Les jaguards de Vollèges
CARRON Julie
2011
Vollèges
VS
SUI
U10 Filles
360
SC Vallée de Joux
GOLAY Isaline
2011
Le Solliat
VD
SUI
U10 Filles
361
SC Vallée de Joux
DUBEE Youma
2012
Le Séchey
VD
SUI
U10 Filles
362
Ski club bex
PIGNAT Salomé
2011
Lavey-Morcles
VD
SUI
U10 Filles
363
SC L’ÉTOILE DE GRATTAVACHE - LE CRÊT
MATTSSON Michelle
2011
Palézieux
VD
SUI
U10 Filles
364
BARTHEL Lucie
2012
Val-De-Ruz
NE
SUI
U10 Filles
365
Les Pionniers
FORCLAZ Rose
2012
Evolène
VS
SUI
U10 Filles
366
GENOUD Océane
2011
Bullet
VD
SUI
U10 Filles
367
Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Chloé
2012
Les Moulins
VD
SUI
U10 Filles
368
NAPPIOT Line
2012
Colombier
NE
SUI
U10 Filles
369
Les bronzés font du fond
BERRA Amandine
2012
Champéry
-
SUI
U10 Filles
370
GACHET Jeanne
2012
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Filles
371
Les papillons du Val Ferret
CRETTENAND Lana
2011
Praz-De-Fort
VS
SUI
U10 Filles
372
Les papillons du Val Ferret
BESSON Naomie
2012
Le Châble
-
SUI
U10 Filles
373
SC Vallée de joux
ROCHAT Svenja
2011
Le Lieu
VD
SUI
U10 Filles
374
Pedale Bulloise
MULLER Fanny
2011
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Filles
375
SC Riaz
SCHUWEY Noëly
2012
Riaz
FR
SUI
U10 Filles
376
GoRiaz 7
CHARRIÈRE Juliette
2012
-
-
SUI
U10 Filles

U10 Garçons
29

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
301
Les \"Skigous\"""
HALDIMANN Ethan
2011
La Chaux-Du-Milieu
-
SUI
U10 Garçons
302
PRATLEY Simon
2011
Grandvillard
FR
SUI
U10 Garçons
303
GoRiaz 8
ROSSIER Matthieu
2011
Bienne
-
SUI
U10 Garçons
304
SCHEIDEGGER Mathieu
2012
Les Hauts-Geneveys
-
SUI
U10 Garçons
305
HEGER Jules
2012
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
U10 Garçons
306
Pedale Bulloise
MULLER Antoine
2011
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons
307
Sc Bex
JATON Emilien
2011
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
308
Les Goupils
COSSETTO Ewan
2012
Les Diablerets
VD
SUI
U10 Garçons
309
SC VAllée de Joux
TALAND Aurélien
2011
Vufflens-Le-Château
VD
SUI
U10 Garçons
310
Pédale Bulloise
DAFFLON Tom
2012
Broc
FR
SUI
U10 Garçons
311
Les "Skigous"
FAIVRE Léo
2011
La Chaux-Du-Milieu
-
SUI
U10 Garçons
312
CATTIN Johan
2011
Les Breuleux
JU
SUI
U10 Garçons
313
FRÉSARD Yaël
2011
Muriaux
JU
SUI
U10 Garçons
314
SC Im Fang
BUSSARD Ferdinand
2011
Charmey
FR
SUI
U10 Garçons
315
FERRARI Téo
2012
Cormondrèche
NE
SUI
U10 Garçons
316
Sc Bex
FLÜCKIGER Styan
2011
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
317
Les potes du ski
VUILLE Maxime
2011
Muriaux
-
SUI
U10 Garçons
318
SC Im Fang
DEMIERRE Romain
2011
Cerniat
FR
SUI
U10 Garçons
319
BUCHS Elio
2012
Château-D'oex
VD
SUI
U10 Garçons
320
Goupils Alpes Vaudoises
RUBIN Ben
2011
L'etivaz
VD
SUI
U10 Garçons
321
Les Pionniers
JACQUEMETTAZ Maxime
2011
Arbaz
VS
SUI
U10 Garçons
322
CAPT Louis
2011
Le Brassus
VD
SUI
U10 Garçons
323
GREMAUD Robin
2011
Sâles (gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons
324
LAUENSTEIN Erik
2011
Cormondrèche
NE
SUI
U10 Garçons
325
Zeta cycling club
NAGUEL Bastien
2012
Chaumont
NE
SUI
U10 Garçons
326
Les potes du ski
TCHIREN Mathéo
2011
-
-
SUI
U10 Garçons
327
ROSSIER Jonathan
2012
Lovens
FR
SUI
U10 Garçons
328
Ismaële Esposto
ESPOSTO Ismaële
2012
Siviriez
FR
SUI
U10 Garçons
329
Les Etoile de Gratavache
FUSO Sammy
2011
Aigle
VD
-
U10 Garçons

U12 Filles
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
251
Goupils Alpes Vaudoises
PITTET Marie
2010
Les Diablerets
VD
SUI
U12 Filles
252
Croc-Kil Leysin
RUIZ EADE Lara
2010
Leysin
VD
ESP
U12 Filles
253
GREMAUD Célia
2010
Sâles (gruyère)
FR
SUI
U12 Filles
254
PITTIER Milla
2010
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U12 Filles
255
Sc Bex
FLÜCKIGER Svea
2009
Bex
VD
SUI
U12 Filles
256
Les gazelles du Val Ferret
TUCKER Rémie
2009
Grimisuat
-
SUI
U12 Filles
257
GoRiaz 6
FIORE Chiara
2009
Hauteville
-
SUI
U12 Filles
258
GENOUD Kelly
2009
Bullet
-
SUI
U12 Filles
259
Les \"MAN\"""
RÖTHLIN Nayla
2010
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles
260
BERNEY Sélina
2009
Le Sentier
VD
SUI
U12 Filles
261
CLERC Bertrand
2009
Corpataux
FR
SUI
U12 Filles
262
SC Vallée de Joux
PIGUET Lison
2009
Le Brassus
VD
SUI
U12 Filles
263
GoRiaz 7
FRAGNIÈRE Charline
2010
Sâles
-
SUI
U12 Filles
264
RAOUX Mélyne
2010
Le Pont
VD
SUI
U12 Filles
265
DESCHENAUX Salomé
2009
Grandvillard
FR
SUI
U12 Filles
266
CA Dents-du-Midi
TISSIÈRES Flavie
2010
Champéry
VS
SUI
U12 Filles
267
BÉGUIN Flore
2010
Boudevilliers
NE
SUI
U12 Filles
268
SC Bex
BONZON Camille
2009
Gryon
VD
SUI
U12 Filles
269
GoRiaz 6
GAUTHEY Estelle
2009
Marsens
-
SUI
U12 Filles
270
GAILLAND Luna
2010
Dorénaz
VS
SUI
U12 Filles
271
Goupils Alpes Vaudoises
ARENA Maëlle
2010
Les Diablerets
VD
SUI
U12 Filles
272
Stella Alpina
LAMBERT Telma
2009
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U12 Filles
273
Sc Bex
BONVIN Lucie
2010
Bex
VD
SUI
U12 Filles
275
MORGAN Felicia
2009
La Tour-De-Trême
FR
SUI
U12 Filles
276
Chasseron 2
ROULET Kélia
2010
Yverdon-Les-Bains
VD
SUI
U12 Filles
277
Super Haut Jura Ski 2
PETITJEAN Emma
2010
-
-
FRA
U12 Filles
278
Sc Bex
MAURON Cleo
2010
Aigle
VD
SUI
U12 Filles
279
Pédale bulloise
MULLER Marie
2010
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Filles

U12 Garçons
47

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
201
Goupils Alpes Vaudoises
DESPLANDS Lucas
2009
Les Moulins
VD
SUI
U12 Garçons
202
SC Im Fang
STAREMBERG Max
2009
Val-De-Charmey
FR
SUI
U12 Garçons
203
Pédale Bulloise
CHARRIÈRE Noé
2010
Cerniat
FR
SUI
U12 Garçons
204
Goupils Alpes Vaudoises
RUBIN Adrien
2009
L'etivaz
VD
SUI
U12 Garçons
205
Zeta cycling club
NAGUEL Noam
2010
Chaumont
NE
SUI
U12 Garçons
206
Sc Bex
WENZEL Magnus
2009
Lausanne
VD
SUI
U12 Garçons
207
Les Etoiles de Grattavache
LANLEAU Stéphane
2009
Chardonne
-
SUI
U12 Garçons
208
Les Glisseurs font du ski 2
MORET Léo
2010
Estavannens
-
SUI
U12 Garçons
209
Les Glisseurs font du ski 2
SCHALLER Elias
2010
Massonnens
-
SUI
U12 Garçons
210
Les avatars
KOEHLER Florentin
2010
Bex
-
SUI
U12 Garçons
211
COURTIN Hugo
2010
Grandvillard
FR
SUI
U12 Garçons
212
COURTIN Erwan
2010
Grandvillard
FR
SUI
U12 Garçons
213
SC Vallée de Joux
PIGUET Naïm
2010
Le Brassus
VD
SUI
U12 Garçons
214
SC Vallée de Joux
TALAND Gabriel
2009
Vufflens-Le-Château
VD
SUI
U12 Garçons
215
PELLATON Ethan
2009
La Brévine
NE
SUI
U12 Garçons
216
Sc Bex
JATON César
2010
Bex
VD
SUI
U12 Garçons
217
COPT Théophile
2009
Praz-De-Fort
VS
SUI
U12 Garçons
218
NEUHAUS Thibaut
2009
Val-De-Ruz
NE
SUI
U12 Garçons
219
BESSON Elias
2010
Le Châble Vs
VS
SUI
U12 Garçons
220
SCAIOLA Paul
2009
Vuadens
FR
SUI
U12 Garçons
221
VTT Balcon du Jura
BREITLER Félix
2009
L'auberson
VD
SUI
U12 Garçons
222
CS Les Pionniers Evolène - Les Haudères
RONG Mathieu
2010
Les Haudères
VS
SUI
U12 Garçons
223
SC Vallée de Joux
BERNEY Dorian
2010
Le Sentier
VD
SUI
U12 Garçons
224
SC Vallée de Joux
PENSEYRES Malick
2010
Le Lieu
VD
SUI
U12 Garçons
225
FELLAY Alexis
2009
Le Châble Vs
VS
SUI
U12 Garçons
226
NOIOSI Matteo
2009
Les Charbonnières
VD
SUI
U12 Garçons
227
Goupils Alpes Vaudoises
BERDOZ Jovian
2010
Château-D'oex
VD
SUI
U12 Garçons
228
La Vue des Alpes
TRUONG Nils
2010
Savagnier
NE
SUI
U12 Garçons
229
GoRiaz 5
GREMAUD Yohan
2010
Broc
-
SUI
U12 Garçons
230
Croc-kil...Leysin
SITTINGER Sacha
2009
La Forclaz
VD
SUI
U12 Garçons
231
Zeta Cycling Club
NAPPIOT Théo
2010
Colombier
NE
SUI
U12 Garçons
232
FSG Môtiers
AUDETAT Evan
2010
Fleurier
NE
SUI
U12 Garçons
233
SC vallée de Joux
ROCHAT Björn
2010
Le Lieu
VD
SUI
U12 Garçons
234
SC la Brévine
FAIVRE Justin
2009
La Chaux-Du-Milieu
NE
SUI
U12 Garçons
235
Vallée de Joux 4
STERN Justin
2010
Croy
-
SUI
U12 Garçons
236
Les 3 Mousquetaires
KOLLY Gabriel
2010
Cerniat
-
SUI
U12 Garçons
237
GAUTHEY Tim
2009
Marsens
FR
SUI
U12 Garçons
238
PEDALE BULLOISE
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
U12 Garçons
239
SC Vallée de Joux
HAUSER Loïc
2010
Le Lieu
VD
SUI
U12 Garçons
240
Haut-Jura-Ski
HUMBERT Noa
2009
Septmoncel
-
FRA
U12 Garçons
241
Haut-Jura-Ski
CREUZET Gaston
2009
Septmoncel
-
FRA
U12 Garçons
242
Haut-Jura-Ski
BILLET Elouan
2009
Cinquétral
-
FRA
U12 Garçons
243
Super Haut Jura Ski 1
GUIGUE Victor
2009
-
-
FRA
U12 Garçons
244
Sc Bex
BLANCHARD Björn
2009
Villeneuve (vd)
VD
SUI
U12 Garçons
245
MICHELLOD Robin
2010
Versegères
VS
SUI
U12 Garçons
246
Super Haut Jura Ski 2
CORTINOVIS Oscar
2010
-
-
FRA
U12 Garçons
274
FELLAY Camille
2009
Le Châble Vs
VS
SUI
U12 Garçons

U14 Filles
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
151
Les Pionniers
FORCLAZ Amandine
2008
Evolène
VS
SUI
U14 Filles
152
GOLAY Maude
2008
Bex
VD
SUI
U14 Filles
153
Sc Bex
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
U14 Filles
154
SC La Vue des Alpes
SCHEIDEGGER Léane
2008
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U14 Filles
155
DECKER Enora
2007
Colombier
NE
SUI
U14 Filles
156
SC Im Fang
PERRITAZ Carmen
2007
Val-De-Charmey
FR
SUI
U14 Filles
157
AUDETAT Eileen
2007
Fleurier
NE
SUI
U14 Filles
158
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Filles
159
Ski-Club La Brévine
PELLATON Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles
160
SC la Vue-des-Alpes
LAUENSTEIN Wilma
2007
Cormondrèche
NE
SUI
U14 Filles
161
SC Les Pionniers
RONG Célia
2008
Les Haudères
VS
SUI
U14 Filles
162
MICHELLOD Chloé
2007
Versegères
VS
SUI
U14 Filles
163
LES BAD BOYS
ROHNER Camille
2008
-
-
SUI
U14 Filles

U14 Garçons
37

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
101
Sc Bex
BONZON Evan
2007
Gryon
VD
SUI
U14 Garçons
102
DUBEE Swann
2008
.
-
SUI
U14 Garçons
103
SC. Bex
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
104
Les Fourgs & Le Chasseron
ROLAND Luc
2007
Valeyres-Montagny
-
SUI
U14 Garçons
105
SC Bex
JATON Arthur
2008
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
106
Sc Bex
GENET Gaetan
2008
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
107
Sc Bex
DUMAZ Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
U14 Garçons
108
Mountain Performance
LATTION Célien
2007
Liddes
VS
SUI
U14 Garçons
109
Goupils Alpes Vaudoises
ROURE Hugo
2007
Vers-L'eglise
VD
SUI
U14 Garçons
110
CLÉMENT Alain
2007
Val-D'illiez
VS
SUI
U14 Garçons
111
SC Riaz
HOËL Guillaume
2007
Sorens
FR
SUI
U14 Garçons
112
PAPPALARDO Tiago
2007
Lancy
GE
SUI
U14 Garçons
113
CA Dents-du Midi
TISSIÈRES Noé
2008
Champéry
VS
SUI
U14 Garçons
114
Stella Alpina Genève
DAYER Maël
2007
Onex
GE
SUI
U14 Garçons
115
Les Pionniers
MONNET Paul
2008
Réchy
VS
SUI
U14 Garçons
116
Rossier
ROSSIER Julien
2008
La Tour-De-Trême
FR
SUI
U14 Garçons
117
GAILLAND Victor
2007
Dorénaz
VS
SUI
U14 Garçons
118
PERRIN Emilien
2008
Val-D'illiez
VS
SUI
U14 Garçons
119
SC Les Fourgs
ROULET Adrien
2008
Yverdon
VD
SUI
U14 Garçons
120
Pédale bulloise
MULLER Guillaume
2008
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Garçons
121
SC Riaz
GENOUD Sylvain
2007
Marsens
FR
SUI
U14 Garçons
122
GOLAY Léo
2007
Le Solliat
VD
SUI
U14 Garçons
123
Sc Bex
MACCAGNAN Antoine
2008
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
124
Cycles Pache
BRANDENBERGER Paul
2008
Corbières
FR
SUI
U14 Garçons
125
La Vue-des-Alpes
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U14 Garçons
126
Sc Bex
GAY Kevan
2008
Massongex
VS
SUI
U14 Garçons
127
FELLAY Tanguy
2007
Liddes
-
SUI
U14 Garçons
128
Sc Bex
MONNET Gwenaël
2007
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
129
SC L'Etoile Grattavache-Le Crêt
NOURDIN Keran
2007
Monts-De-Corsier
VD
SUI
U14 Garçons
130
Cyclophile sédunois
DUC Joachim
2008
Chalais
VS
SUI
U14 Garçons
131
SC Vallée de Joux
PENSEYRES Zacchary
2008
Le Lieu
VD
SUI
U14 Garçons
132
SKI CLUB GRATTAVACHE
NOURDIN Mathias
2008
Monts-De-Corsier
VD
SUI
U14 Garçons
133
Les Pionniers
COTTER Gabriel
2008
Savièse
-
SUI
U14 Garçons
134
JACQUEMETTAZ Hugo
2008
Orsières
VS
SUI
U14 Garçons
135
La Brevine
FAIVRE Aurelien
2008
Le Cerneux-Péquignot
NE
SUI
U14 Garçons
136
SC.Saignelégier
FROIDEVEAUX Léo
2008
Les Breuleux
BE
SUI
U14 Garçons
137
Les chacals du ski
NADOBNY Arthur
2008
-
-
SUI
U14 Garçons

U20/U16 Filles
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
51
Les Pionniers du Val d'Hérens
REY Sophie
2005
Icogne
VS
SUI
U20/U16 Filles
52
Goupils Alpes Vaudoises
BURI Chloé
2006
La Comballaz
VD
SUI
U20/U16 Filles
53
SC Riaz
GENOUD Camille
2005
Marsens
FR
SUI
U20/U16 Filles
54
Ski-Club La Brévine
PELLATON Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
U20/U16 Filles
55
Sc la brevine
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
U20/U16 Filles
56
SC Bex
JATON Camille
2006
-
-
SUI
U20/U16 Filles
57
SC Val Ferret
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
U20/U16 Filles
58
club nordque stella alpina
ZUFFEREY Fiona
2005
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U20/U16 Filles
59
BONVIN Clémence
2006
Bex
VD
SUI
U20/U16 Filles
60
Sc Bex
DUMAZ Maelle
2005
Lavey-Village
VD
SUI
U20/U16 Filles
61
DUBÉE Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
U20/U16 Filles
62
SC La Vue-des-Alpes
PITTIER Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U20/U16 Filles
63
SC Im Fang
PERRITAZ Jeanne
2005
Val-De-Charmey
FR
SUI
U20/U16 Filles
64
SC Riaz
ROMANENS Jeanne
2002
Marsens
FR
SUI
U20/U16 Filles
65
BERCLAZ Eva
2006
Le Châble
VS
SUI
U20/U16 Filles
66
TISSIÈRES Clémence
2006
Champéry
VS
SUI
U20/U16 Filles
67
CS HAUTEVILLE
PANCHAUD Manon
2005
Marsens
FR
SUI
U20/U16 Filles
68
Val-Ferret
MICHELLOD Elsa
2005
Versegères
VS
SUI
U20/U16 Filles
69
Les séniors de la relève
PILLER Léonie
2005
-
-
SUI
U20/U16 Filles

U20/U16 Garçons
21

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
Ski Club Bex
MACCAGNAN Pierre
2006
Bex
VD
SUI
U20/U16 Garçons
2
SC Im Fang
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
U20/U16 Garçons
3
Zeta cycling club
GUENIN Alix
2006
Fontainemelon
NE
SUI
U20/U16 Garçons
4
Glisse Club Romont
SCAIOLA Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
U20/U16 Garçons
5
SC Bex
GERTSCH Nolan
2006
Bex
VD
SUI
U20/U16 Garçons
6
Sc Bex
BALLAY Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
U20/U16 Garçons
7
Sc Bex
WENZEL Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
U20/U16 Garçons
8
SC Val Ferret
HIROZ Erwan
2003
Le Châble Vs
VS
SUI
U20/U16 Garçons
9
Ski-Club La Brévine
STÄHLI Lucas
2005
Les Bayards
NE
SUI
U20/U16 Garçons
10
Les pionniers
MONNET Olivier
2006
Réchy
VS
SUI
U20/U16 Garçons
11
cyclohile sedunois
MONNET Thomas
2006
Réchy
VS
SUI
U20/U16 Garçons
12
SC Val Ferret
JORAY Laurian
2002
Praz-De-Fort
VS
SUI
U20/U16 Garçons
13
SC Riaz
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U20/U16 Garçons
14
BERRA Adrien
2006
Champérychampéry
VS
SUI
U20/U16 Garçons
15
SC Riaz
JENNI Gaëtan
2003
Sorens
FR
SUI
U20/U16 Garçons
16
FELLAY Théo
2004
Liddes
VS
SUI
U20/U16 Garçons
17
MORIER Ethan
2006
Château-D'oex
VD
SUI
U20/U16 Garçons
18
SC.Saignelégier
CATTIN Noa
2006
Les Breuleux
BE
SUI
U20/U16 Garçons
19
GAUTHEY Nils
2006
Marsens
FR
SUI
U20/U16 Garçons
20
SC La Vue des Alpes
TRUONG Antoine
2006
Le Pâquier Ne
NE
SUI
U20/U16 Garçons
21
DAFFLON Jules
2006
Charmey
FR
SUI
U20/U16 Garçons

U8 Filles
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
451
MATTHEY Agathe
2013
Le Chauffaud
-
FRA
U8 Filles
452
Sc Bex
WENZEL Ella
2013
Lausanne
VD
SUI
U8 Filles
453
Les sweet cheese
DESPLANDS Leticia
2015
Les Moulins
VD
SUI
U8 Filles
454
Fifi Brindacier
CASTELLA Julia
2013
Cerniat Fr
FR
SUI
U8 Filles
455
NICOLLIER Amandine
2013
Apples
VD
SUI
U8 Filles
456
Imfang les "noirs et bleus"
CALLEWAERT Chloé
2013
Charmey 
-
SUI
U8 Filles
457
les petits lièvres
CARRON Charlotte
2013
Vollèges
VS
SUI
U8 Filles
458
Les Pionniers
JACQUEMETTAZ Emilie
2013
Arbaz
VS
SUI
U8 Filles
459
Les sweet cheese
RUBIN Maé
2014
L'etivaz
VD
SUI
U8 Filles
460
BUCHS Nayla
2014
Château-D'oex
VD
SUI
U8 Filles
461
SC L’ÉTOILE DE GRATTAVACHE - LE CRÊT
MATTSSON Erika
2013
Oron
VD
SUI
U8 Filles
462
RÜNBELI Celia
2013
Ste-Croix
-
SUI
U8 Filles
463
PIGNAT Apolline
2013
Lavey-Morcles
VD
SUI
U8 Filles
464
Les Schmidou
SCHMIDT Naëlle
2013
La Brévine
NE
SUI
U8 Filles

U8 Garçons
27

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
401
Les petits champions
GUILLOD Baptiste
2013
Autigny
FR
SUI
U8 Garçons
402
OBERHAUSER Denis
2013
Champéry
VS
SUI
U8 Garçons
403
Goupils Alpes Vaudoises
CLOT Sven
2013
L'etivaz
VD
SUI
U8 Garçons
404
Les Schtroumpfs fondeurs
JEAN Félicien
2013
Erde
VS
SUI
U8 Garçons
405
Ski club Les Diablerets
COSSETTO Lino
2014
Ormont-Dessus
VD
SUI
U8 Garçons
406
Les mini fusées de Im Fang
CHARRIÈRE Raphaël
2013
Cerniat
FR
SUI
U8 Garçons
407
Imfang les "noirs et bleus"
SCHUWEY Fabien
2013
Châtel-Montsalvens
-
SUI
U8 Garçons
408
Sc Bex
MAURON Ilan
2013
Aigle
VD
SUI
U8 Garçons
409
OBERHAUSER Alexis
2015
Champéry
VS
SUI
U8 Garçons
410
Tandem
LAUENSTEIN Matti
2013
Corcelles-Cormondrèche
NE
SUI
U8 Garçons
411
BERDOZ Gaston
2014
Château-D'oex
VD
SUI
U8 Garçons
412
Les Salopettes
CRIVELLI Mathys
2013
La Brévine
NE
SUI
U8 Garçons
413
MORLET Florent
2013
Le Sentier
VD
SUI
U8 Garçons
414
Les mini fusées de Im Fang
TRACHSEL Luca
2014
Crésuz
FR
SUI
U8 Garçons
415
Goupils Alpes Vaudoises
RUBIN Léo
2013
L'etivaz
VD
SUI
U8 Garçons
416
Les mini fusées de Im Fang
GACHET Charles
2014
Charmey
FR
SUI
U8 Garçons
417
Chasseron 2
ROULET Niels
2013
Yverdon
-
SUI
U8 Garçons
418
Les petits champions
FIVAT Pierre
2013
-
-
SUI
U8 Garçons
419
Les Fonceurs
GREMAUD Oscar
2013
-
-
SUI
U8 Garçons
420
Les Cradzets
GINET Gordon
2013
-
-
SUI
U8 Garçons
421
VTT Balcon du Jura
RÜMBELI Matteo
2014
L’auberson
VD
SUI
U8 Garçons
422
Rossier Love
ROSSIER David
2014
Lovens
FR
SUI
U8 Garçons
423
Sc Bex
GAY Kasper
2014
Massongex
VS
SUI
U8 Garçons
424
Les Super Clowns
VUILLEUMEZ Théo
2014
-
-
SUI
U8 Garçons
425
Les Schmidou
SCHMIDT Loen
2015
-
-
SUI
U8 Garçons
426
Les Super Clowns
VUILLEUMEZ Nolan
2016
-
-
SUI
U8 Garçons
427
Les Schmidou
SCHMIDT Jonah
2016
-
-
SUI
U8 Garçons