Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch Hommes (CJT)
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
SWIM
T1
1
2110
LHÉRIEAU Alexis
2000
Cormondrèche
NE
SUI
Elites Hommes
01:01:11
0:06:44 (1)
00:25
BIKE
0:35:42 (1)
T2
00:26
RUN
0:17:52 (1)
2
2111
VORPE Raphaël
1982
Ittigen
BE
SUI
Elites Hommes
01:09:05
00:07:54
0:08:50 (9)
01:03
BIKE
0:38:32 (8)
T2
00:28
RUN
0:20:11 (2,+5)
3
2101
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
Seniors Hommes
01:09:27
00:08:16
0:09:06 (12)
00:41
BIKE
0:38:07 (6,+7)
T2
00:49
RUN
0:20:42 (4,+1)
4
2103
VEYA Florent
1989
Le Bémont
JU
SUI
Elites Hommes
01:10:03
00:08:52
0:08:27 (4)
00:51
BIKE
0:38:04 (5,+4)
T2
00:31
RUN
0:22:09 (18,-2)
5
2102
CAVALIER Lionel
1976
Sutz
BE
SUI
Seniors Hommes
01:10:13
00:09:02
0:08:36 (6)
00:31
BIKE
0:39:05 (10,-1)
T2
00:38
RUN
0:21:21 (7,+1)
6
2122
DROZ Maxime
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Seniors Hommes
01:10:21
00:09:10
0:08:28 (5)
00:35
BIKE
0:38:56 (9)
T2
00:47
RUN
0:21:33 (10,-1)
7
2120
GAUTHIER Tonny
1976
Les Gras
-
FRA
Seniors Hommes
01:10:30
00:09:19
0:09:13 (14)
00:28
BIKE
0:38:24 (7,+4)
T2
00:35
RUN
0:21:47 (13,-4)
8
2132
MAGNIN Matthieu
1983
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Hommes
01:10:42
00:09:31
0:09:43 (18)
00:36
BIKE
0:38:01 (4,+9)
T2
00:58
RUN
0:21:22 (8,+2)
9
2135
CHRISTE Quentin
1992
Vendlincourt
JU
SUI
Elites Hommes
01:10:53
00:09:42
0:09:51 (19)
00:34
BIKE
0:39:16 (11,+6)
T2
00:42
RUN
0:20:27 (3,+3)
10
2134
KLÄY Luc
1988
Gelterkinden
BL
SUI
Elites Hommes
01:11:11
00:10:00
0:10:10 (20)
00:55
BIKE
0:37:16 (2,+10)
T2
00:58
RUN
0:21:49 (14,+1)

Scratch Dames (CJT)
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
SWIM
T1
1
2109
BETSCHEN Elia
1999
Montmollin
NE
SUI
Elites Dames
01:13:28
0:07:13 (1)
00:23
BIKE
0:42:06 (1)
T2
00:32
RUN
0:23:13 (1)
2
2105
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
Seniors Dames
01:16:42
00:03:14
0:08:45 (3)
00:37
BIKE
0:42:23 (2,+1)
T2
00:34
RUN
0:24:21 (3)
3
2112
WÄLLE Sylésia
1996
Savagnier
NE
SUI
Elites Dames
01:18:44
00:05:16
0:08:32 (2)
00:31
BIKE
0:44:02 (3,-1)
T2
00:32
RUN
0:25:06 (8)
4
2125
ERARD Natacha
1985
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
01:19:11
00:05:43
0:10:02 (7)
00:44
BIKE
0:44:17 (4,+1)
T2
00:39
RUN
0:23:27 (2)
5
2113
BERNASCONI Céline
1983
La Vue Des Alpes
NE
SUI
Elites Dames
01:24:39
00:11:11
0:09:59 (5)
01:57
BIKE
0:47:09 (7,+3)
T2
00:50
RUN
0:24:43 (5,+1)
6
2128
FLEURY Alessia
1995
Neuchâtel
NE
SUI
Elites Dames
01:26:05
00:12:37
0:11:13 (16)
02:01
BIKE
0:47:06 (6,+11)
T2
01:20
RUN
0:24:23 (4,+2)
7
2149
VERMOT Lorine
2002
La Sagne
NE
SUI
Juniors Filles
01:27:06
00:13:38
0:10:06 (8)
00:45
BIKE
0:47:02 (5,+1)
T2
00:42
RUN
0:28:29 (15,-2)
8
2145
RAZZANO Valérie
1983
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Elites Dames
01:27:15
00:13:47
0:10:39 (10)
01:35
BIKE
0:48:38 (9,+3)
T2
01:26
RUN
0:24:54 (6,+1)
9
2150
CHAPPATTE Claire
1979
Les Breuleux
JU
SUI
Seniors Dames
01:28:58
00:15:30
0:11:09 (15)
01:29
BIKE
0:50:24 (12,+2)
T2
00:49
RUN
0:25:06 (7,+3)
10
2106
FRETIGNY Geneviève
1966
Le Bélieu
-
FRA
Seniors Dames
01:29:31
00:16:03
0:10:17 (9)
01:08
BIKE
0:48:29 (8)
T2
01:04
RUN
0:28:31 (16,-3)