Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

228 participants

All categories
Athlete

Cerbère - Dames
1

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1004
Les Démones
MÜNCH Livia
STADELMANN-HUSHI Sandra
SCHALLER Marine
2006
1974
1991
Delémont
Courtételle
Bassecourt
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Dames

Cerbère - Hommes et Mixtes
14

Bib
Team Name
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
Team Bicycleddy
CREVOISERAT David
FASANO Stéphane
DAUCOURT Louna
1975
1975
2003
Glovelier
Delémont
Fontenais
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1002
Gobobro
BROQUET Eddy
BOURQUARD Larisa
GOFFINET Olivier
1982
1983
1980
Bassecourt
Bassecourt
Courrendlin
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1003
Les Beekeepers
LUDWIG Lucas
VASSITCH Jeremy
WINKLER Yan
1984
1980
1975
Delémont
Joncherey
Moutier
JU
-
BE
SUI
FRA
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1005
Les criguiya
WENGER Yaël
REBER Guillaume
HUBACHER Cristel
2006
2007
2003
Rossemaison
Delemont
Soyhières
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1006
Les frelons précis
GUERDAT Julien
KULKARNI Achille
ROMAR Pablo
2004
2003
2003
Delémont
Delémont
Delémont
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1007
Les groupies de Yannick Barthe
SCHERRER Coline
ROY Alexandre
HAEFLIGER Aude
1986
1982
1985
Delémont
Courtételle
Saignelégier
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1008
Vas-y Stève!
CHIFFELLE Romain
GREPPIN Stève
REBER Emma
1994
1978
2005
Rossemaison
Develier
Delémont
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1009
Tria VC Allschwil
LEHMANN Oliver
LEHMANN Barbara
IN ALBON Tina
1972
1975
1976
Hofstetten
Hofstetten
Basel
SO
SO
BS
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1010
les amphitRion
RION Céline
RION Alexandre
GUÉLAT RION Elise
1977
1983
1982
Vuisternens-Dt-Romont
Billens-Hennens
Billens
FR
FR
FR
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1011
Noirtillon Team
GAUTHIER Romane
DUBACH Edouard
GAUTHIER Romane
1998
1976
1998
Le Noirmont
Châtillon
Le Noirmont
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1012
Les p'tits bolides
DUVAL Camille
DUVAL Hugo
VUILLAUME Maryline
2004
1999
1982
Courrendlin
Courrendlin
Rocourt
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1013
HTC girls
ZIMMERMANN Marine
LIZIER Pascal
MAIRE Maud
1995
1974
1981
Uffholtz
Wittelsheim
Walheim
-
-
-
FRA
FRA
FRA
Cerbère - Hommes et Mixtes
1014
Les fajitas
RÉRAT Mathilde
BERNARD Jérémy
BERNARD Guy
1995
1992
1962
Porrentruy
Porrentruy
Courtélelle
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes
1015
Trivago
BORNE Yvan
VOGEL Steve
PAPE Sabrina
1977
1996
2006
Courtetelle
Courtételle
Pleigne
JU
JU
JU
SUI
SUI
SUI
Cerbère - Hommes et Mixtes

Diablotins Maxi - Filles
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
303
AVR / PB
BORLOZ Louise
2012
Blonay
VD
SUI
Diablotins Maxi - Filles
304
JORDAN Pauline
2011
Cugy (vd)
VD
SUI
Diablotins Maxi - Filles
307
HTC gekobike
RIGO Heloise
2011
Eschentzwiller
ZH
FRA
Diablotins Maxi - Filles
308
ANTONESCU Iris
2012
Delémont
JU
ROU
Diablotins Maxi - Filles
310
LOVIS Maélia
2010
Delémont
-
SUI
Diablotins Maxi - Filles
311
BOUILLE Felicia
2011
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Filles
312
ASPTT Strasbourg triathlon
DRY Norah
2012
Strasbourg
-
FRA
Diablotins Maxi - Filles
317
SANER Amandine
2010
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Filles
318
GOBAT Amélie
2011
Courtételle
-
SUI
Diablotins Maxi - Filles
319
GREPPIN Léa
2012
Develier
JU
SUI
Diablotins Maxi - Filles
320
GREPPIN Alissia
2010
Develier
JU
SUI
Diablotins Maxi - Filles
323
VOYAME Elsa
2012
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Filles
326
BOURQUARD Emilie
2010
Bassecourt
JU
SUI
Diablotins Maxi - Filles

Diablotins Maxi - Garçons
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
301
Triathlon Club Hergiswil
BRÜGGER Chris
2011
Bremgarten Bei Bern
BE
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
302
TriTeam Domoniak
MÜNCH Elio
2010
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
305
GIORDANO Yaël
2010
Bellmund
BE
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
306
Tri4Fun
BRUNNER Ilan
2010
Coffrane
NE
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
309
CRELIER Hugo
2011
Bure
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
313
NYDEGGER San Ji
2012
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
314
FROIDEVAUX Rémi
2012
Bern
BE
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
315
GUERDAT Colin
2012
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
316
PAREL Sola
2012
Bienne
BE
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
321
VOGT LEONARD
2011
Soyhières
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
322
VOYAME Samuel
2010
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
324
NATALE Lucas
2011
Courtételle
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
325
MERÇAY Grégoire
2012
Rossemaison
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons
327
MARTINE MALO
2012
Delémont
JU
SUI
Diablotins Maxi - Garçons

Diablotins Mini - Filles
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
102
BRÜGGER Sara
2013
Bremgarten Bei Bern
BE
SUI
Diablotins Mini - Filles
106
JuraDéfi
ERARD Lola
2014
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Diablotins Mini - Filles
107
JORDAN Célia
2013
Cugy (vd)
VD
SUI
Diablotins Mini - Filles
108
Pédale Bulloise
RION Manon
2013
Vuisternens-Devant-Romont
FR
SUI
Diablotins Mini - Filles
109
RION Margaux
2013
Billens
FR
SUI
Diablotins Mini - Filles
110
MERTENAT élise
2013
Delémont
-
SUI
Diablotins Mini - Filles
114
BOUTRUCHE Mila
2013
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
116
LOVIS Amandine
2013
Delémont
-
SUI
Diablotins Mini - Filles
120
NYDEGGER Na Mi
2014
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
123
DUBOIS Elyne
2013
La Chaux-De-Fonds
-
SUI
Diablotins Mini - Filles
125
GOBAT Marion
2013
Courtételle
-
SUI
Diablotins Mini - Filles
127
VOGT Ella
2013
Soyhières
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
130
VOISARD ANAÏS
2013
Courrendlin
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
131
VOISARD ELSA
2015
Courrendlin
-
SUI
Diablotins Mini - Filles
133
BRON Manon
2015
Rebeuvelier
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
134
HOSTETTMANN Jessana
2013
Bévilard
BE/JB
SUI
Diablotins Mini - Filles
136
Fémina Vicques
BAPST Ciara
2015
Vicques
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
137
LEUENBERGER Romane
2014
Courroux
JU
SUI
Diablotins Mini - Filles
138
FULIGNO Enora
2013
Neuchâtel
NE
SUI
Diablotins Mini - Filles

Diablotins Mini - Garçons
19

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
101
ANDRIÉ Lionel
2014
Le Noirmont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
103
HTC-Gekobike
RENCKER Tiago
2013
Habsheim
-
FRA
Diablotins Mini - Garçons
104
LOVIS Samuel
2013
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
105
PASSIOUK Dimitri
2013
Delémont
JU
FRA
Diablotins Mini - Garçons
111
ZANETTA Noé
2013
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
112
HTC Gekobike
RIGO Gauthier
2013
Eschentzwiller
-
FRA
Diablotins Mini - Garçons
113
ACKERMANN Maxime
2013
Bassecourt
-
SUI
Diablotins Mini - Garçons
115
BOUNAMEAUX Mathieu
2014
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
117
SHC Rossemaison
CHEVREY Archibald
2013
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
118
GUERDAT Bastien
2014
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
119
ASPTT Strasbourg triathlon
DRY Olivier
2014
Strasbourg
-
FRA
Diablotins Mini - Garçons
121
GRAZIOLI Léo
2014
Grandval
BE
SUI
Diablotins Mini - Garçons
122
DUBOIS Charlie
2015
La Chaux-De-Fonds
-
SUI
Diablotins Mini - Garçons
124
FAIVRE Maurice
2015
Les Gras
-
FRA
Diablotins Mini - Garçons
126
BAUMGARTNER Nino
2014
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
128
MERÇAY Baptiste
2015
Rossemaison
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
129
JODRY Gaspard
2015
Delémont
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
132
BOURQUARD Arnaud
2014
Bassecourt
JU
SUI
Diablotins Mini - Garçons
135
JOSSEN Mathias
2015
Bévilard
BE/JB
SUI
Diablotins Mini - Garçons

Diablotins Nano - Mixtes
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
CHARMILLOT Amelia
2018
Delémont
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
2
ANDRIÉ Antoine
2018
Le Noirmont
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
3
Delémont Athlétisme
STEULLET Marco
2016
Delémont
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
4
HAEFLIGER Mélissa
2016
Saignelégier
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
5
CHEVREY Anatole
2016
Delémont
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
6
FAIVRE Armand
2017
25790 Les Gras
-
FRA
Diablotins Nano - Mixtes
7
htc gekobike
FAIVRE-PIERRET Ninon
2016
Walheim
-
FRA
Diablotins Nano - Mixtes
8
FRELECHOX Corentin
2017
Delémont
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
9
BRON Gabin
2017
Rebeuvelier
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
10
LEUENBERGER Quentin
2016
Delémont
JU
SUI
Diablotins Nano - Mixtes
11
FULIGNO Olivia
2017
Neuchâtel
NE
SUI
Diablotins Nano - Mixtes

Domoniak - Dames
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
505
CRETI Lisa
1998
Rossemaison
JU
SUI
Domoniak - Dames
506
Cross Club Nidau
GIORDANO Aline
1981
Bellmund
BE
SUI
Domoniak - Dames
523
Tri 4 Fun
COLS Vinciane
1964
Savagnier
NE
SUI
Domoniak - Dames
525
PORTMANN Marjorie
1981
Vicques
JU
SUI
Domoniak - Dames

Domoniak - Hommes
29

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
501
DE MATOS Paulo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Domoniak - Hommes
502
NAEGELI Peter
1954
Nods
BE
SUI
Domoniak - Hommes
503
HTC-Gekobike
RENCKER Ezéchiel
1976
Habsheim
-
FRA
Domoniak - Hommes
504
Poup'team
JUILLERAT Louis
1990
Mervelier
JU
SUI
Domoniak - Hommes
507
Les loutres
AUBRY Alexandre
1970
Grimisuat
VS
SUI
Domoniak - Hommes
508
Les loutres
BISSON Yannick
1973
Savièse
VS
SUI
Domoniak - Hommes
509
Red Fish Neuchâtel
HAELEWYN Simon
1991
Logelbach
-
FRA
Domoniak - Hommes
510
Les Loutres
PORTIER-FLEURY Christophe
1978
Cottens
VD
SUI
Domoniak - Hommes
511
Pédale Bulloise
RION Julien
1981
Vuisternens-Dt-Romont
FR
SUI
Domoniak - Hommes
512
Sansego by JC Sports
JUILLERAT Matthieu
1991
Moutier
BE
SUI
Domoniak - Hommes
513
DUNAND Stéphane
1973
Raedersdorf
-
FRA
Domoniak - Hommes
514
Omnisport Boncourt
GIGON Pierre-Alain
1985
Boncourt
JU
SUI
Domoniak - Hommes
515
Omnisport Boncourt
FRELÉCHOUX Damien
1984
Boncourt
JU
SUI
Domoniak - Hommes
516
ANDRIÉ Vincent
1987
Le Noirmont
JU
SUI
Domoniak - Hommes
517
Les loutres
FRAINIER Lorain
1980
Porrentruy
JU
SUI
Domoniak - Hommes
518
RION Névé
2003
Delémont
JU
SUI
Domoniak - Hommes
519
Team La Vallée
HERTZEISEN Bastien
1986
Vicques
JU
SUI
Domoniak - Hommes
520
HTC GEKOBIKE
DRY Nicolas
1981
Strasbourg
-
FRA
Domoniak - Hommes
521
FRICHE Yannick
1976
Courroux
JU
SUI
Domoniak - Hommes
522
Triathlon la Chaux-de-Fonds
DROZ Maxime
1980
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Domoniak - Hommes
524
BASSET Nicolas
1981
Vicques
JU
SUI
Domoniak - Hommes
526
CHÉTELAT Colin
2001
Delémont
JU
SUI
Domoniak - Hommes
527
FAIVRE Maxime
1982
Les Gras
-
FRA
Domoniak - Hommes
528
Alouette
NEUENSCHWANDER Pierre
1965
Court
BE
SUI
Domoniak - Hommes
529
Bijoux Yolande / Cimes Cycle
VALLAT Michel
1956
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Domoniak - Hommes
530
GUERDAT Olivier
1980
Delémont
JU
SUI
Domoniak - Hommes
531
Team CHOK Cycles
SCHALLER Thibault
1998
Val Terbi
JU
SUI
Domoniak - Hommes
532
ZÜRCHER Aurel
2000
Courfaivre
JU
SUI
Domoniak - Hommes
533
sc saignelegier
CAVALIER Lionel
1976
Sutz
BE
SUI
Domoniak - Hommes

Hadès - Dames (TJS)
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2001
VENTURA ANDRADE Diana Sofia
1983
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
Hadès - Dames (TJS)
2002
GHISLETTA Bérengère
1976
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2003
BILGER Béatrice
1969
Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2004
MATHYS Eva
1980
Renan Be
BE/JB
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2005
PERROT Carole
1979
Prêles
BE
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2006
Triathlon Club Hergiswil
MATTER Sibylle
1973
Bremgarten Bei Bern
BE
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2007
SERRANO Angelica
1989
Delemont
-
COL
Hadès - Dames (TJS)
2008
GoFasta/CAP Hunt
CHOFFAT Mégane
1998
Cornol
JU
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2009
CHAMORRO Andrea G
1989
Delemont
-
COL
Hadès - Dames (TJS)
2010
MOUTTET Katia
1975
Haute-Sorne
JU
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2011
SEGARD Delphine
1987
Porrentruy
JU
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2012
Fémina Vicques
BAPST-WICHT Linda
1985
Vicques
JU
SUI
Hadès - Dames (TJS)
2013
GSAjoie
SCHAFFTER Sarah
1985
Porrentruy
JU
SUI
Hadès - Dames (TJS)

Hadès - Hommes (TJS)
37

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2501
VEYA Florent
1989
Le Bémont
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2502
DUCHEMIN Bertrand
1989
La Sagne
NE
FRA
Hadès - Hommes (TJS)
2503
SAUNIER Dimitri
1982
Charquemont
-
FRA
Hadès - Hommes (TJS)
2504
PERCASSI Vincent
1990
Les Geneveys-Sur-Coffrane
NE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2505
SCHNEIDER Elio
1999
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2506
CHRISTE Quentin
1992
Vendlincourt
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2507
VAUCHER Frédéric
1976
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2508
GROSSNIKLAUS Olivier
1975
Tramelan
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2509
NGUYEN Thanh Quang
1975
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2510
REUSSER Adrian
1977
Biel/bienne
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2511
CAVALIER Lionel
1976
Sutz
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2512
SÊNOS Ricardo
1979
La Chaux-De-Fonds
NE
POR
Hadès - Hommes (TJS)
2513
FRYDRYCH Bartlomiej
1983
Uster
ZH
POL
Hadès - Hommes (TJS)
2514
MEYER Paul
1994
Courgenay
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2515
SIEGENTHALER Loïc
1986
Delémont
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2516
TriTeam Domoniak
MÜNCH Patrick
1968
Delémont
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2517
United Saphir Racing
JACQUEMAI Patrick
1978
Hochwald
SO
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2518
GILLIOZ Jérôme
1975
Courgenay
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2519
REBETEZ Stéphane
1983
Courrendlin
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2520
GRAZIOLI Aron
1979
Moutier
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2521
HTC gekobike
RIGO Pierre
1979
Eschentzwiller
-
FRA
Hadès - Hommes (TJS)
2522
YoR (Yann Orlandi Run)
NEUHAUS Yann
1975
Delémont
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2523
LAFONT Frank
1975
Epauviller
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2524
Tri Team Müli
BRÜGGER Othmar
1962
Plaffeien
FR
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2525
BlackBee
CHEVREY Nicolas
1979
Delémont
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2526
LINDER Thomas
1995
Bouxwiller
-
FRA
Hadès - Hommes (TJS)
2527
MONNEY Fabrice
1971
Charquemont
-
FRA
Hadès - Hommes (TJS)
2528
triseeland.ch
WEILENMANN Felix
1973
Aegerten
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2529
AUBERT Vincent
1990
Delémont
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2530
DOLE Thierry
1965
Abbevilles
-
FRA
Hadès - Hommes (TJS)
2531
Cimes Cycle
VALLAT Lionel
1993
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2532
PAREL Arnaud
1977
Bienne
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2536
GSMB/ALOUETTES
HENNET Manuel
1969
Bevilard
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2537
ALOUETTES.CH
NICOLET Daniel
1970
Evilard
BE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2538
JORNOD Bastien
1992
Boveresse
NE
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2539
NOIRJEAN José
1981
Montfaucon
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)
2540
VALLAT Artiom
1994
Glovelier
JU
SUI
Hadès - Hommes (TJS)

Hadès Jeunes - Dames
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2014
FSG Courroux
CHÉTELAT Sofia
2004
Vicques
JU
SUI
Hadès Jeunes - Dames
2015
VTT CLUB JURA // PUZZ.CH
SCHÄUBLIN Léa
2006
Delémont
JU
SUI
Hadès Jeunes - Dames

Hadès Jeunes - Hommes
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2533
Tri Team Domoniak
RION Malo
2005
Delémont
JU
SUI
Hadès Jeunes - Hommes
2534
LOUIS Evan
2006
Delémont
JU
SUI
Hadès Jeunes - Hommes
2535
STEULET Anthony
2007
Rossemaison
JU
SUI
Hadès Jeunes - Hommes

Lilith - Dames
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1501
FAM Coaching & Massage
MEIER Fanny
1988
Delémont
JU
SUI
Lilith - Dames
1504
MONTAVON Evelyne
1975
Gletterens
FR
SUI
Lilith - Dames
1508
HTC-Gekobike
HIGELIN Aline
1977
Habsheim
-
FRA
Lilith - Dames
1510
HTC Gekobike
PARDINI Sabrina
1981
Strasbourg
-
FRA
Lilith - Dames
1512
DUBOIS Murielle
1981
La Chaux-De-Fonds
NE
SUI
Lilith - Dames
1516
CHEVREY-SHALLER Sophie
1982
Delémont
JU
SUI
Lilith - Dames
1518
JODRY Aurelie
1982
Delémont
JU
SUI
Lilith - Dames
1519
HAEGELI Muriel
1980
Glovelier
JU
SUI
Lilith - Dames

Lilith - Hommes
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1506
NYDEGGER Cédric
1982
Delémont
JU
SUI
Lilith - Hommes
1507
Ski-Club Vellerat
BOILLAT Grégoire
1980
Courrendlin
JU
SUI
Lilith - Hommes
1514
Team Tabourat
MONNERAT Gauthier
1999
Bassecourt
JU
SUI
Lilith - Hommes
1517
FRELÉCHOX David
1982
Delémont
JU
SUI
Lilith - Hommes

Lilith Jeunes - Dames
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1502
Lausanne sport athlétisme
JORDAN Alice
2009
Cugy
VD
SUI
Lilith Jeunes - Dames
1505
VTT CLUB JURA // PUZZ.CH
SCHÄUBLIN Nina
2008
Delémont
JU
SUI
Lilith Jeunes - Dames

Lilith Jeunes - Hommes
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1503
Pédale Bulloise
RION Jérémy
2011
Vuisternens-Dt-Romont
FR
SUI
Lilith Jeunes - Hommes
1509
HTC GEKOBIKE
DRY Leo
2008
Strasbourg
-
FRA
Lilith Jeunes - Hommes
1511
VTT Club Jura
ODIET Nathan
2007
Delémont
JU
SUI
Lilith Jeunes - Hommes
1513
htc gekobike
FAIVRE-PIERRET Malo
2010
Walheim
-
FRA
Lilith Jeunes - Hommes
1515
LOUIS Eliott
2009
Delémont
JU
SUI
Lilith Jeunes - Hommes