Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

121 participants

All categories
Athlete

[BABY RUN]
2

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
6001
BONVIN Silas
2017
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[BABY RUN]
6002
ULDRY Charlie
2017
Ségny
-
SUI
[BABY RUN]

[FAMILY]
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
7001
SIPALA Elia
2017
Aire-La-Ville
GE
SUI
[FAMILY]
7002
SIPALA Loris
2019
Aire-La-Ville
GE
SUI
[FAMILY]
7003
TEIXEIRA Diego
1990
Genève
GE
SUI
[FAMILY]
7004
INAEBNIT Tim
2017
Meyrin
-
SUI
[FAMILY]
7005
INAEBNIT Kloe
2014
Meyrin
-
SUI
[FAMILY]

[FAST] - Femmes
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1001
WALSH Katie
1986
Genève
GE
SUI
[FAST] - Femmes
1003
CORTES Cristina
1989
Gaillard
-
SUI
[FAST] - Femmes
1006
Dauphins Genève
LUTZ Margaret
1991
Meyrin
GE
USA
[FAST] - Femmes
1008
DAHN-SINGH Nathalie
1988
Le Mont-Sur-Lausanne
VD
SUI
[FAST] - Femmes
1010
HATCH Hannah
1982
Meyrin
GE
GBR
[FAST] - Femmes
1013
RAMOGIDA Tonia
1990
Romanel-Sur-Morges
VD
CAN
[FAST] - Femmes
1014
SOOTER Nina
1987
Meyrin
GE
GER
[FAST] - Femmes
1015
CHAUVY Laurence
1978
Etagnières
VD
SUI
[FAST] - Femmes

[FAST] - Hommes
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1004
Lazyboys
CHRISTENSEN Daniel
1973
Tannay
VD
SUI
[FAST] - Hommes
1005
JOST Samy
1977
Onex
GE
SUI
[FAST] - Hommes
1009
Divonne Running
SIMONIN Scott
1990
Gex
-
FRA
[FAST] - Hommes
1011
RUCH Sebastien
1980
Soral
GE
SUI
[FAST] - Hommes
1012
NCS Traileman
VERNAZ Nicolas
1980
Copponex
-
FRA
[FAST] - Hommes
1016
Team Pass
PASSARDI Alessandro
1978
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[FAST] - Hommes
1017
FINO Lorenzo
1972
Meyrin
GE
SUI
[FAST] - Hommes
1018
Boolyth
MORONI Rodolfo
1979
Thônex
GE
SUI
[FAST] - Hommes
1019
TORRENTE Alain
1978
Petit Lancy
GE
SUI
[FAST] - Hommes

[FAST] - U16 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1002
THURLER Coralie
2007
Meyrin
GE
SUI
[FAST] - U16 Filles

[FAST] - U16 Garçons
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1007
AVG
POLETTI Dylan
2008
Vernier
GE
SUI
[FAST] - U16 Garçons

[FURIOUS] - Elites Femmes
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
CHEVALIER Jessica
1995
Divonne-Les-Bains
-
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes
7
Geneva Run Club
EVANS Joanna
1991
Meyrin
GE
GBR
[FURIOUS] - Elites Femmes
12
BOUZA Diana
1983
Satigny
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes
18
Aucun
FIASCHI Elodie
1983
Carouge
GE
FRA
[FURIOUS] - Elites Femmes
20
LEFEBVRE Marie
1996
Fribourg
FR
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes
24
SAMSSONOW Clara
1996
Paris
-
FRA
[FURIOUS] - Elites Femmes
30
VASQUEZ Virginie
1984
Vernier
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes
41
HUGUET Apolline
1991
Le Brassus
VD
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes
46
Basics
AEBI Carole
1988
Nyon
VD
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes
47
East Sutherland
ROBERTS-LAW Nerys
1991
Thônes
-
GBR
[FURIOUS] - Elites Femmes
53
DR
NUNN Mary
1983
Divonne-Les-Bains
-
GBR
[FURIOUS] - Elites Femmes
54
Stade Genève
SEILER Sarah
1989
Genève
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Femmes

[FURIOUS] - Elites Hommes
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
6
SUMMERS Sioni
1991
Meyrin
GE
GBR
[FURIOUS] - Elites Hommes
10
SPICHER Romain
1992
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
11
CUNADO Kevin
1995
Satigny
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
16
ZUFFEREY Philippe
1995
Petit-Lancy
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
19
DE BENITO Jorge
1993
Chêne-Bourg
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
23
CHUNG Kevin
1988
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
25
RASTELLO Sébastien
1994
Perly-Certoux
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
28
US ELITE
BRAS Filipe
1985
Genève
GE
POR
[FURIOUS] - Elites Hommes
44
CALMELET Romain
1993
Le Brassus
VD
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
48
DUEZ Yan Gabriel
1999
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
52
DUBOIS Cédric
1985
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - Elites Hommes
56
CORNETA Filipe
1986
La Plaine
GE
POR
[FURIOUS] - Elites Hommes

[FURIOUS] - F40
5

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
Leman Running
EL OUAKYLY Lamia
1976
Genève
GE
SUI
[FURIOUS] - F40
9
COSTA Vera
1980
Plan-Les-Ouates
GE
POR
[FURIOUS] - F40
38
LLANEZA Marie-Ange
1976
Montreux
VD
SUI
[FURIOUS] - F40
39
LAMBELET Priscille
1979
Genève
GE
SUI
[FURIOUS] - F40
49
JOURDAN Michelle
1973
Saint Genis Pouilly
-
FRA
[FURIOUS] - F40

[FURIOUS] - F50+
6

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
4
Geneva Raid Nature
PYTHON Maïko
1965
Genève
GE
SUI
[FURIOUS] - F50+
15
LE CAM Nadine
1970
Ferney Voltaire
-
FRA
[FURIOUS] - F50+
21
LEFEBVRE Catherine
1965
Prévessin-Moëns
-
SUI
[FURIOUS] - F50+
37
PÉGUET Dominique
1968
Les Acacias
GE
SUI
[FURIOUS] - F50+
40
ANDENMATTEN Ioulia
1972
Nyon
VD
SUI
[FURIOUS] - F50+
43
Oppliger un jour Oppliger toujours
HEIRICH Isabelle
1967
Thoiry
-
SUI
[FURIOUS] - F50+

[FURIOUS] - M40
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
26
GenevaTriathlon
GUENIAT Sébastien
1982
Chêne-Bougeries
GE
SUI
[FURIOUS] - M40
27
ALVAREZ Michael
1982
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[FURIOUS] - M40
31
VASQUEZ Gustavo
1978
Vernier
GE
SUI
[FURIOUS] - M40
33
RUBIN Sébastien
1976
Meinier
GE
SUI
[FURIOUS] - M40
42
AVRIL Jerome
1978
Troinex
GE
SUI
[FURIOUS] - M40
45
FAHMY Stephane
1974
Founex
VD
SUI
[FURIOUS] - M40
51
BORFIGA Jean-François
1976
Saint Genis Pouilly
-
FRA
[FURIOUS] - M40
55
ANDREY Christophe
1980
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - M40
57
WENDENBURG Miguel
1980
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - M40

[FURIOUS] - M50+
13

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3
SPAC
PONCET Joel
1970
Magland
FR
FRA
[FURIOUS] - M50+
5
ROSSI Claude
1959
La Rippe
VD
ITA
[FURIOUS] - M50+
8
MARTIN Siro
1972
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
13
RUDAZ Jean-Baptiste
1969
Aire-La-Ville
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
14
CERN
LOURENÇO Carlos
1963
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
17
BOUFFARD Arnault
1971
Carouge (ge)
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
22
FERNANDES Sergio
1966
Meyrin
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
29
BEAUPOIL Dominique
1961
Lelex
-
FRA
[FURIOUS] - M50+
32
FIGUEIRA Fernando
1966
Anières
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
34
GODOT Florian
1960
Cornier
-
FRA
[FURIOUS] - M50+
35
ROBERT Christophe
1971
Bossey
-
SUI
[FURIOUS] - M50+
36
REY François
1971
La Plaine
GE
SUI
[FURIOUS] - M50+
50
LALLY Tom
1970
Menston
-
GBR
[FURIOUS] - M50+

[U-FAST] - Filles
4

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3001
LENOIRE Zoé
2015
Avully
GE
FRA
[U-FAST] - Filles
3002
FERNANDES Valentina
2015
Meyrin
GE
SUI
[U-FAST] - Filles
3003
DE DOMPIERRE Lilou
2014
Genève
GE
SUI
[U-FAST] - Filles
3005
Team Pass
PASSARDI Anna Cléa
2016
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[U-FAST] - Filles

[U-FAST] - Garçons
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3004
BONVIN Mathis
2013
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[U-FAST] - Garçons

[U-FURIOUS] - U12 Filles
3

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2003
Versoix athlétisme
LACHAIZE Ninon
2012
Ornex
-
FRA
[U-FURIOUS] - U12 Filles
2004
COSTA Elyah
2011
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
[U-FURIOUS] - U12 Filles
2005
CONTI Nina
2011
Plan Les Ouates
GE
SUI
[U-FURIOUS] - U12 Filles

[U-FURIOUS] - U12 Garçons
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2002
Stade Geneve
BIGAY Gaspard
2011
Lancy
GE
SUI
[U-FURIOUS] - U12 Garçons

[U-FURIOUS] - U14 Filles
1

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2001
Stade Geneve
BIGAY Camille
2009
Lancy
GE
FRA
[U-FURIOUS] - U14 Filles

[WALKING]
28

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
4001
SCHWOB Federica
1974
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4002
SOTTAS Ariane
1977
Gland
VD
SUI
[WALKING]
4003
Geneva Raid Nature
HACHEN Yoshiko
1936
Genève
GE
SUI
[WALKING]
4004
CHEMIN Jean-Paul
1964
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4005
GREINER Conchita
1963
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4006
DÉCOSTERD Fabienne
1976
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4007
ROTHENBERGER Anne
1971
Commugny
VD
SUI
[WALKING]
4008
BONVIN Laetitia
1973
Genève
GE
SUI
[WALKING]
4009
DUPERRIER Céline
1978
Aire-La-Ville
GE
SUI
[WALKING]
4010
DUPERRIER Edouard
1944
Aire-La-Ville
GE
SUI
[WALKING]
4011
METTRAL Anne Catherine
1961
Ferney Voltaire
-
SUI
[WALKING]
4012
METTRAL Dominique
1959
Ferney Voltaire
-
SUI
[WALKING]
4013
UOG
GENOUD Eric
1965
Genève
GE
SUI
[WALKING]
4014
RACAUD Isabelle
1972
Confignon
GE
SUI
[WALKING]
4015
MARTY Georges
1941
Genève
GE
SUI
[WALKING]
4016
MARTY Regis
1973
Le Lignon
GE
SUI
[WALKING]
4017
GULLA Valerie
1970
Bernex
GE
SUI
[WALKING]
4018
SGFM
HUBERT Martine
1952
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4019
SGFM
MC LAREN Elizabeth
1954
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4020
SGFM
MCLAREN Carmen
1978
Satigny
GE
SUI
[WALKING]
4021
SGFM
DE KAENEL Sylvie
1951
Châtelaine
GE
SUI
[WALKING]
4022
SGFM
HENAUER Liliane
1946
Genève
GE
SUI
[WALKING]
4023
DISERENS Cedric
1970
Eclépens
VD
SUI
[WALKING]
4024
DISERENS Lahetitia
1977
Eclépens
VD
SUI
[WALKING]
4025
JACOB Manuela
1970
1203
GE
SUI
[WALKING]
4026
JABOB Joaquim
1968
Genève
GE
SUI
[WALKING]
4027
SCHÜRCH Isabella
1973
Meyrin
GE
SUI
[WALKING]
4028
DE LUCA Monia
1973
Le Grand-Saconnex
GE
SUI
[WALKING]