Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Top 10 Scratch
Athlete

U16 Dames / Damen
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Heat
1
501
SUMMERMATTER Enya
2007
Ried-Brig
VS
SUI
U16 Dames - Damen
00:03:10
Finale
2
502
SCHWOERER Alegra
2011
Wangi
TG
SUI
U16 Dames - Damen
00:05:00
Demi Finale

U16 Hommes / Herren
4

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Heat
1
402
EGLI Elias
2008
Grüsch
GR
SUI
U16 Hommes - Herren
00:02:50
Finale
2
404
BISCHOFBERGER Rémy
2008
Jenins
GR
SUI
U16 Hommes - Herren
00:04:06
Demi Finale
3
403
LINGENHAG Laurin
2009
Grüsch
GR
SUI
U16 Hommes - Herren
00:04:08
Demi Finale
4
405
SCHWOERER Noe
2009
Wangi
TG
SUI
U16 Hommes - Herren
00:04:27
Demi Finale

U18 Dames / Damen
4

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Heat
1
304
POLLINGER Lynn
2006
Herbriggen
VS
SUI
U18 Dames - Damen
00:03:01
Finale
2
302
DESEYN Robine
2006
Leysin
VD
SUI
U18 Dames - Damen
00:03:09
Finale
3
303
MENDES DE LEON Margaux
2005
Champéry
VS
SUI
U18 Dames - Damen
00:03:10
Finale
4
305
SCHWOERER Salina
2005
Engelberg
OW
SUI
U18 Dames - Damen
00:03:46
Demi Finale

U18 Hommes / Herren
7

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Heat
1
203
VOUTAZ Theo
2006
Sembrancher
VS
SUI
U18 Hommes - Herren
00:02:27
Finale
2
205
PHARISA Mathieu
2005
Estavannens
FR
SUI
U18 Hommes - Herren
00:02:29
Finale
3
201
MOOSER Arno
2006
Pringy
FR
SUI
U18 Hommes - Herren
00:02:41
Finale
4
202
ULDRY Malik
2006
Châtel-St-Denis
FR
SUI
U18 Hommes - Herren
00:02:50
Finale
5
206
BISSIG Nando
2006
Valbella
GR
SUI
U18 Hommes - Herren
00:03:02
Finale
6
207
SCHWOERER Andri Noé Flurin
2006
Engelberg
OW
SUI
U18 Hommes - Herren
00:03:02
Demi Finale
7
204
FEUSIER Titouan
2006
Bagnes
VS
SUI
U18 Hommes - Herren
00:03:57
Demi Finale

U 20 Dames / Damen
2

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Heat
1
101
DESEYN Thibe
2003
Leysin
VD
SUI
U20 Dames - Damen
00:02:43
Finale
2
102
LIETHA Ronya
2003
Fideris
GR
SUI
U20 Dames - Damen
00:02:47
Finale

U 20 Hommes / Herren
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Heat
1
6
KISTLER Jon
2003
Zürich
ZH
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:03
Finale
2
4
DUBOIS Loïc
2003
Bernex
GE
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:20
Finale
3
5
MARIAUX Quentin
2004
Collombey-Muraz
VS
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:27
Finale
4
3
PASQUIER Lucas
2004
Broc
FR
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:32
Finale
5
8
TORNARE Sylvain
2004
Val-De-Charmey
FR
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:35
Finale
6
9
LIVACHE Yann
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:36
Finale
7
7
ETZENSPERGER Lionel
2003
Gamsen
VS
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:44
Demi Finale
8
10
VARONE Baptiste
2003
Savièse
VS
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:46
Demi Finale
9
1
RAEMY Simon
2003
Riaz
FR
SUI
U20 Hommes - Herren
00:02:56
Demi Finale
10
2
KAUFMANN Andri
2003
Küblis
GR
SUI
U20 Hommes - Herren
DNF
Demi Finale