Organisation and Timekeeping for Sport Events

Participant list

261 participants

All categories
Athlete

Dames
9

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
101
SC Im Fang
MOOSER Elisabeth
1955
Jaun
FR
SUI
Dames
102
BOSCHUNG Franziska
1967
Plasselb
FR
SUI
Dames
103
Zweissimmen
GYGER Elisabeth
1969
Zweisimmen
BE
SUI
Dames
104
SC Riaz
JORDAN Marie-Josée
1970
Vaulruz
FR
SUI
Dames
105
CLÉMENT Fabienne
1971
Vuadens
FR
SUI
Dames
106
SC Im Fang
MOOSER Natacha
1976
Charmey
FR
SUI
Dames
107
SC Plasselb
HAUSAMMANN Carmen
1989
Giffers
FR
SUI
Dames
108
SC Im Fang
CHARRIÈRE Gabriela
1992
Im Fangi
FR
SUI
Dames
109
SC Im Fang
TISSIÈRES Tanja
1993
Châtel-Sur-Montsalvens
FR
SUI
Dames

Hommes
31

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
124
Glisse Club Romont
DESCHENAUX Gilbert
1946
Romont
FR
SUI
Hommes
125
SC Im Fang
BUCHS Edi
1951
Posat
FR
SUI
Hommes
126
EGGER Anton
1961
Plasselb
FR
SUI
Hommes
127
SC Riaz
BOURGKNECHT Jean
1962
Fribourg
FR
SUI
Hommes
128
Zweisimmen
BIERI Beat
1963
Zweisimmen
BE
SUI
Hommes
129
SC Im Fang
BALMER Eric
1965
Charmey (gruyère)
FR
SUI
Hommes
130
NSK Thun
WITTWER Daniel
1965
Reichenbach I. K.
BE
SUI
Hommes
131
SC Riaz
ROMANENS Daniel
1966
Marsens
FR
SUI
Hommes
132
NSK Thun
WENGER Nils
1967
Belp
BE
SUI
Hommes
133
NAGEL Siegfried
1968
Murten
FR
SUI
Hommes
134
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
HIGH Darrel
1968
Les Paccots
FR
SUI
Hommes
135
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
MESOT Jean-Pierre
1969
Mézières Fr
FR
SUI
Hommes
136
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
CURRAT François
1970
Romont
FR
SUI
Hommes
137
SC Im Fang
COTTIER Dominik
1971
Im Fang
FR
SUI
Hommes
138
SC Im Fang
MOOSER Markus
1974
Charmey
FR
SUI
Hommes
139
Glisse Club Romont
SCAIOLA Jean-Philippe
1975
Vuadens
FR
SUI
Hommes
140
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
VIAL Bertrand
1978
Le Crêt-P-Semsales
FR
SUI
Hommes
141
SC Plasselb
HAUSER Fredy
1979
Plasselb
FR
SUI
Hommes
142
Glisse Club Romont
GRANDJEAN Frédéric
1980
Romont
FR
SUI
Hommes
143
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
VIAL Julien
1982
Sion
VS
SUI
Hommes
144
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
GARIN Stéphane
1982
Porsel
FR
SUI
Hommes
145
SAS Bern
PELTONEN Antti
1986
Bern
BE
FIN
Hommes
146
SC Plasselb
TRACHSEL Beat
1986
Plasselb
FR
SUI
Hommes
147
Ski-club L'Etoile Grattavache-Le Crêt
CURRAT Vincent
1988
Vaulruz
FR
SUI
Hommes
148
SC Bex
LÜTHI Dimitri
1989
Bern
BE
SUI
Hommes
149
SC Im Fang
RAUBER Sebastian
1990
Im Fang
FR
SUI
Hommes
150
SC Im Fang
TISSIÈRES Mathieu
1990
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
Hommes
151
EGGER Sven
1990
Plasselb
FR
SUI
Hommes
152
SC Plasselb
MAURON Chris
1994
Plasselb
FR
SUI
Hommes
153
NEUHAUS Anton
1952
Plasselb
FR
SUI
Hommes
154
JOLLIET YVAN
1966
Romont
-
SUI
Hommes

U10 Filles
26

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
8
Les Goupils
VURLOD Kim
2005
La Forclaz Vd
VD
SUI
U10 Filles
10
Les Goupils
VURLOD Zoé
2006
La Forclaz Vd
VD
SUI
U10 Filles
12
Les Goupils
OGUEY Maud
2005
La Comballaz
VD
SUI
U10 Filles
18
SC Riaz
PANCHAUD Manon
2005
Marsens
FR
SUI
U10 Filles
20
SC Riaz
ROMANENS Sophie
2006
Marsens
FR
SUI
U10 Filles
25
PRENTLER Nathalie
2006
Kandersteg
BE
SUI
U10 Filles
28
HOLZER Julia
2005
Kandersteg
BE
SUI
U10 Filles
39
SC Im Fang
PERRITAZ Jeanne
2005
Val-De-Charmey
FR
SUI
U10 Filles
42
SC Im Fang
PUGIN Zoé
2008
Im Fang
FR
SUI
U10 Filles
46
SC Im Fang
GOTHUEY Lucie
2006
Jaun
FR
SUI
U10 Filles
52
Zweissimmen
VON WEISSENFLUH Nadine
2006
Zweisimmen
BE
SUI
U10 Filles
78
TRIPONEZ Maëline
2006
Bassins
VD
SUI
U10 Filles
79
DUBÉE Zoa
2006
Le Séchey
VD
SUI
U10 Filles
92
SC La Vue des Alpes
VUILLEUMIER Léa
2006
Fontainemelon
NE
SUI
U10 Filles
94
SC La Vue des Alpes
RAMONI Elisa
2005
Fontainemelon
NE
SUI
U10 Filles
95
SC La Vue-des-Alpes
PITTIER Elin
2005
Les Hauts-Geneveys
NE
SUI
U10 Filles
98
SC La Vue des Alpes
BRANDT Ophélie
2006
Yvonand
VD
SUI
U10 Filles
103
Ski-Club La Brévine
PELLATON Loane
2005
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles
119
Ski-Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
HIGH Heather
2006
Les Paccots
FR
SUI
U10 Filles
155
SC Val Ferret
DARBELLAY Estelle
2005
La Fouly Vs
VS
SUI
U10 Filles
178
PÜRRO Melissa
2005
Plasselb
FR
SUI
U10 Filles
186
PERREN Jana
2005
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U10 Filles
190
PELLATON Lisa
2006
La Brévine
NE
SUI
U10 Filles
198
Stella Alpina Genève
KEIZER Nadia
2005
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U10 Filles
199
Stella Alpina Genève
BENOIST Camille
2005
Saint-Julien En Genevois
-
FRA
U10 Filles
200
Stella Alpina Genève
BENOIST Jeanne
2006
Saint-Julien En Genevois
-
FRA
U10 Filles

U10 Garçons
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
23
SC Riaz
SAVARY Normand
2005
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U10 Garçons
27
HÜRST Felix
2006
Kandersteg
BE
SUI
U10 Garçons
50
Zweissimmen
STALDER Marco
2005
Zweisimmen
BE
SUI
U10 Garçons
56
SC Im Fang
DAFFLON Jules
2006
Charmey
FR
SUI
U10 Garçons
60
SC Im Fang
SCHUWEY Sven
2006
Im Fang
FR
SUI
U10 Garçons
64
SC Im Fang
COTTIER Luc
2005
Im Fang
FR
SUI
U10 Garçons
67
SC Im Fang
CHARRIÈRE Mathéo
2006
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U10 Garçons
76
LACROIX Dehan
2005
Le Brassus
VD
SUI
U10 Garçons
77
BIAGGI Louis
2005
Le Pont
VD
SUI
U10 Garçons
99
SC La Vue des Alpes
MOECKLI Ivan
2005
St-Blaise
NE
SUI
U10 Garçons
104
Ski-Club La Brévine
STÄHLI Lucas
2005
Les Bayards
NE
SUI
U10 Garçons
133
Ski Club Bex
MACCAGNAN Pierre
2006
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
134
Sc Bex
BALLAY Tanguy
2006
Lavey-Village
VD
SUI
U10 Garçons
135
Sc Bex
CHERIX Timo
2005
Bex
VD
SUI
U10 Garçons
136
Sc Bex
WENZEL Tristan
2005
Lausanne
VD
SUI
U10 Garçons
145
SCAIOLA Antoine
2006
Vuadens
FR
SUI
U10 Garçons
149
DESCHENAUX Arthur
2006
Grandvillard
FR
SUI
U10 Garçons
158
SC Val Ferret
THÉTAZ Dylan
2005
Orsières
VS
SUI
U10 Garçons
163
SC Val Ferret
JORAY Malo
2006
Praz-De-Fort
VS
SUI
U10 Garçons
171
SC Val Ferret
DAVOLI Ilan
2006
Praz-De-Fort
VS
SUI
U10 Garçons
172
ski club la Vue des alpes
BÉGUIN Antoine
2005
Boudevilliers
NE
SUI
U10 Garçons
193
Ski Club La Vue des Alpes
BERGER Loïc
2006
Cormondrèche
NE
SUI
U10 Garçons

U12 Filles
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
1
SC Frutigen
MÜRNER Enya
2004
Reichenbach I. K.
BE
SUI
U12 Filles
5
Les Goupils
LENOIR Marie
2004
Les Moulins
VD
SUI
U12 Filles
22
SC Riaz
SAVARY Maëlle
2003
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U12 Filles
29
KÜNZI Laura
2004
Kandersteg
BE
SUI
U12 Filles
30
HOLZER Saskia
2003
Kandersteg
BE
SUI
U12 Filles
31
PRENTLER Jennifer
2003
Kandersteg
BE
SUI
U12 Filles
34
SC Im Fang
CHARRIÈRE Noémie
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Filles
41
SC Im Fang
MOOSER Elyne
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Filles
44
SC Im Fang
BUCHS Anina
2004
Jaun
FR
SUI
U12 Filles
47
Zweisimmen
STALDER Anja
2004
Zweisimmen
BE
SUI
U12 Filles
49
Zweissimmen
VON WEISSENFLUH Isabelle
2003
Zweisimmen
BE
SUI
U12 Filles
72
ROCHAT Noémie
2003
Les Bioux
VD
SUI
U12 Filles
84
Nordischer SC-Oberhasli
MÜHLEMATTER Pirjo
2003
Ringgenberg Be
BE
SUI
U12 Filles
85
Nordischer SC-Oberhasli
KIENHOLZ Svenja
2003
Meiringen
BE
SUI
U12 Filles
97
SC La Vue des Alpes
BRANDT DIT GRIEURIN Noélie
2003
Yvonand
VD
SUI
U12 Filles
105
Ski-Club La Brévine
PELLATON Coraline
2003
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles
115
Ski-Club La Brévine
BÄHLER Margaux
2004
La Brevine
NE
SUI
U12 Filles
116
Ski-Club La Brévine
FAIVRE Isaline
2003
La Brévine
NE
SUI
U12 Filles
147
DESCHENAUX Charlotte
2003
Grandvillard
FR
SUI
U12 Filles
154
SC VAL FERRET
DOLET Estelle
2004
Martigny
VS
SUI
U12 Filles
192
SC LA VUE DES ALPES
BERGER Inès
2003
Cormondrèche
NE
SUI
U12 Filles
203
BEETSCHEN SABINE
2003
Lenk
BE
SUI
U12 Filles

U12 Garçons
38

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
4
Les Goupils
PIGUET Lucien
2003
La Comballaz
VD
SUI
U12 Garçons
7
Les Goupils
PIGUET Mathieu
2003
La Comballaz
VD
SUI
U12 Garçons
9
Les Goupils
VURLOD Léo
2003
La Forclaz Vd
VD
SUI
U12 Garçons
15
NSK Thun
MESSERLI Joël
2004
Thun
BE
SUI
U12 Garçons
16
SC Riaz
JENNI Gaëtan
2003
Sorens
FR
SUI
U12 Garçons
54
Zweissimmen
FÄHNDRICH Silvio
2003
Zweisimmen
BE
SUI
U12 Garçons
55
SC Im Fang
MURITH Noah
2004
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Garçons
57
SC Im Fang
GACHOUD Grégory
2003
Charmey
FR
SUI
U12 Garçons
58
SC Im Fang
GOTHUEY Bastien
2004
Jaun
FR
SUI
U12 Garçons
59
SC Im Fang
SCHUWEY Noé
2004
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons
61
SC Im Fang
PUGIN Loic
2004
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons
62
SC Im Fang
MOOSER Orest
2003
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U12 Garçons
65
SC Im Fang
COTTIER Pierrick
2003
Im Fang
FR
SUI
U12 Garçons
73
RICHARD Ludo
2003
Le Brassus
VD
SUI
U12 Garçons
74
BERNEY Kevin
2003
Le Brassus
VD
SUI
U12 Garçons
75
BIAGGI Florian
2003
Le Pont
VD
SUI
U12 Garçons
86
SC La Vue des Alpes
MARS Francois
2003
Neuchâtel
NE
FRA
U12 Garçons
87
La Vue-des-Alpes
BÉGUIN Maxime
2004
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U12 Garçons
90
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Loan
2004
Fontainemelon
NE
SUI
U12 Garçons
96
SC La Vue des Alpes
PITTIER Ilan
2001
Val-De-Ruz
NE
SUI
U12 Garçons
106
Ski-Club La Brévine
PELLATON Anthony
2003
La Brévine
NE
SUI
U12 Garçons
107
Ski-Club La Brévine
SCHWAB Tim
2003
La Brévine
NE
SUI
U12 Garçons
137
Sc Bex
LARIVÉ Thomas
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons
138
SC Bex
GERTSCH Evan
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons
139
Sc Bex
BALLAY Elie
2004
Lavey-Village
VD
SUI
U12 Garçons
140
Sc Bex
COSANDEY Mattéo
2004
Bex
VD
SUI
U12 Garçons
161
SC Val Ferret
VOUTAZ Frédéric
2004
Versegères
VS
SUI
U12 Garçons
168
SC Val Ferret
FARQUET Nathan
2003
Le Châble Vs
VS
SUI
U12 Garçons
169
SC Val Ferret
HIROZ Erwan
2003
Le Châble Vs
VS
SUI
U12 Garçons
173
NAGEL Florian
2004
Murten
FR
SUI
U12 Garçons
174
NAGEL Tobias
2004
Murten
FR
SUI
U12 Garçons
181
ROSSELET Maxime
2003
La Brevine
NE
SUI
U12 Garçons
189
Skiclub Grund b.Gstaad
HERRMANN Janis
2004
Grund B. Gstaad
BE
SUI
U12 Garçons
191
PELLATON Noé
2003
La Brevine
-
SUI
U12 Garçons
194
Stella Alpina Genève
ZUFFEREY Fabio
2003
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U12 Garçons
201
Stella Alpina Genève
KEIZER Vincent
2003
Plan-Les-Ouates
GE
SUI
U12 Garçons
204
TROILLET Jules
2004
La Fouly Vs
VS
SUI
U12 Garçons
206
LAUENSTEIN Jan
2004
Cormondrèche
NE
SUI
U12 Garçons

U14 Filles
23

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
2
Les Goupils
LENOIR Jeanne
2002
Les Moulins
VD
SUI
U14 Filles
19
SC Riaz
ROMANENS Jeanne
2002
Marsens
FR
SUI
U14 Filles
32
NIEDHART Lea
2002
Kandersteg
BE
SUI
U14 Filles
35
SC Im Fang
GACHOUD Océane
2001
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U14 Filles
37
SC Im Fang
SOTTAS Melanie
2002
Im Fang
FR
SUI
U14 Filles
48
Zweissimmen
VON WEISSENFLUH Fabienne
2001
Zweisimmen
BE
SUI
U14 Filles
51
Zweissimmen
STALDER Martina
2002
Zweisimmen
BE
SUI
U14 Filles
68
RICHARD Kim
2001
Le Brassus
VD
SUI
U14 Filles
91
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Lola
2002
Fontainemelon
NE
SUI
U14 Filles
108
Ski-Club La Brévine
BLÄTTLER Manon
2001
La Brévine
NE
SUI
U14 Filles
109
Ski-Club La Brévine
SCHNEIDER Prisca
2001
La Brevine
NE
SUI
U14 Filles
110
PELLATON Anaïs
2001
La Brevine
-
SUI
U14 Filles
114
Ski-Club La Brévine
BÄHLER Coline
2001
La Brevine
NE
SUI
U14 Filles
120
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Lara
2001
Chésalles/oron
VD
SUI
U14 Filles
122
Ski-club Grattavache-Le Crêt
PERRIN Eloïse
2001
Oron
VD
SUI
U14 Filles
124
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
PARKER Sophie
2001
Chardonne
VD
SUI
U14 Filles
126
Ski Club bex
CHERIX Léane
2001
Bex
VD
SUI
U14 Filles
148
DEMIERRE Amelie
2002
Vuadens
FR
SUI
U14 Filles
152
Glisse Club Romont
DEMIERRE Solene
2002
Vuadens
FR
SUI
U14 Filles
160
SC Val Ferret
VOUTAZ Audrey
2001
Champsec
VS
SUI
U14 Filles
170
SC Val Ferret
DAVOLI Elia
2002
Praz-De-Fort
VS
SUI
U14 Filles
187
PERREN Tanja
2002
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U14 Filles
195
Stella Alpina Genève
NOZDRINA Maria
2001
Petit-Lancy
GE
SUI
U14 Filles

U14 Garçons
22

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
13
NSK Thun
WITTWER Björn
2001
Reichenbach I. K.
BE
SUI
U14 Garçons
14
NSK Thun
WENGER Gianluca
2002
Belp
BE
SUI
U14 Garçons
17
SC Riaz
MORARD Quentin
2001
Marsens
FR
SUI
U14 Garçons
21
SC Riaz
SAVARY Antonin
2002
Avry-Devant-Pont
FR
SUI
U14 Garçons
33
SEILER Cosimo
2001
Spiez
BE
SUI
U14 Garçons
69
TRIPONEZ Loïc
2001
Bassins
VD
SUI
U14 Garçons
70
SCHÜPBACH Julien
2001
Le Brassus
VD
SUI
U14 Garçons
71
TRIPONEZ Frédéric
1970
Bassins
VD
SUI
U14 Garçons
80
GOLAY Romain
2001
Le Solliat
VD
SUI
U14 Garçons
82
Les Goupils
GRETILLAT Clément
2001
Château D'oex
VD
SUI
U14 Garçons
111
PELLATON Quentin
2001
La Brévine
NE
SUI
U14 Garçons
121
Ski Club L'Etoile de Grattavache-Le Crêt
BALMAT Loris
2002
Maules
FR
SUI
U14 Garçons
123
ski-club Grattavache Le Crêt
PERRIN Vincent
2001
Oron-La-Ville
VD
SUI
U14 Garçons
141
SC Bex
MONNET Gabriel
2001
Bex
VD
SUI
U14 Garçons
146
Glisse Club Romont
CLÉMENT Bastien
2002
Vuadens
FR
SUI
U14 Garçons
150
BEAUD Benjamin
2002
Grandvillard
FR
SUI
U14 Garçons
157
SC Val Ferret
BRUCHEZ Cyril
2002
Le Cotterg
VS
SUI
U14 Garçons
162
SC Val Ferret
JORAY Laurian
2002
Praz-De-Fort
VS
SUI
U14 Garçons
167
SC Val Ferret
FARQUET Yoann
2001
Le Châble Vs
VS
SUI
U14 Garçons
175
MAURON Sven
2001
Plasselb
FR
SUI
U14 Garçons
182
FEHR Neria
2002
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U14 Garçons
196
Stella Alpina Genève
NAVARRO Angel
2002
Saint-Julien
-
SUI
U14 Garçons

U16 Filles
14

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
38
SC Im Fang
RAUBER Katja
1999
Im Fang
FR
SUI
U16 Filles
43
SC Im Fang
BUCHS Rahel
2000
Im Fang
FR
SUI
U16 Filles
83
Nordischer SC-Oberhasli
MÜHLEMATTER Bente
2000
Ringgenberg Be
BE
SUI
U16 Filles
89
SC La Vue-des-Alpes
WUTHRICH Emma
2000
Fontainemelon
NE
SUI
U16 Filles
112
JEANNERET Maelle
2000
La Brévine
NE
SUI
U16 Filles
117
Ski-Club La Brévine
FAIVRE Solene
2000
Cerneux-Péquignot
NE
SUI
U16 Filles
127
Ski Club Bex
LANGUETIN Virginie
1998
Blonay
VD
SUI
U16 Filles
151
TEAM PEDALE BULLOISE
DEMIERRE Oceane
2000
Vuadens
FR
SUI
U16 Filles
164
SC Val Ferret
LOCHER Thaïs
1999
Le Châble Vs
VS
SUI
U16 Filles
166
SC Val Ferret
FARQUET Emilie
1999
Le Châble Vs
VS
SUI
U16 Filles
177
PÜRRO Céline
1999
Plasselb
FR
SUI
U16 Filles
180
ROSSELET Estelle
2000
La Brévine
NE
SUI
U16 Filles
188
PERREN Nina
2000
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U16 Filles
197
Stella Alpina Genève
RAY Livia
2000
Petit-Lancy
GE
SUI
U16 Filles

U16 Garçons
16

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
3
Les Goupils
GUEX Arnaud
1999
Leysin
VD
SUI
U16 Garçons
6
Col des Mosses
PIGUET Martin
1999
La Comballaz
VD
SUI
U16 Garçons
24
LES GOUPILS
AMMANN Alan
2000
Les Mosses
VD
SUI
U16 Garçons
53
Zweissimmen
KURTH Patrick
1999
Zweisimmen
BE
SUI
U16 Garçons
63
SC IM Fang
RAUBER Julian
2000
Im Fang
FR
SUI
U16 Garçons
66
SC Im Fang
CHARRIÈRE Yohann
1999
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U16 Garçons
113
Ski-Club La Brévine
SCHWAB Benjamin
2000
Les Ponts-De-Martel
NE
SUI
U16 Garçons
118
Ski-club Grattavache-Le Crêt
CURRAT Fabien
1999
Romont
FR
SUI
U16 Garçons
142
SC BEX
PAYOT Jehan
2000
Bex
VD
SUI
U16 Garçons
143
Sc Bex
MOREILLON Benoit
2000
Panex
VD
SUI
U16 Garçons
144
SC Bex
SARDA Léonard
1999
Bex
VD
SUI
U16 Garçons
165
SC Val Ferret
PRALONG Marc
2000
Orsières
VS
SUI
U16 Garçons
176
MAURON Lars
1999
Plasselb
FR
SUI
U16 Garçons
183
BUCHS Luca
2000
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U16 Garçons
184
BUCHS Nicolas
2000
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U16 Garçons
185
CHRISTELER Stefan
1999
Lenk Im Simmental
BE
SUI
U16 Garçons

U18 - U20 Filles
7

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
110
Zweissimmen
GYGER Tatjana
1995
Zweisimmen
BE
SUI
U18 - U20 Filles
111
SC Im Fang Trilogiesport
SCHUWEY Mylène
1995
Châtel Sur Montsalvens
FR
SUI
U18 - U20 Filles
112
Sc Bex
RAMEL Julie
1996
Château-D'oex
VD
SUI
U18 - U20 Filles
113
Glisse Club Romont
COUPLAN Melissa
1996
Massonnens
FR
SUI
U18 - U20 Filles
114
Zweissimmen
BIERI Katja
1998
Zweisimmen
BE
SUI
U18 - U20 Filles
115
SC Im Fang Trilogiesport
PELLISSIER Nathalia
1998
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U18 - U20 Filles
116
Glisse Club Romont
PROGIN Marielle
1998
Bulle 1bulle
FR
SUI
U18 - U20 Filles

U18 - U20 Garçons
8

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
117
EGGER James
1995
Plasselb
FR
SUI
U18 - U20 Garçons
118
Glisse Club Romont
MATHIEU Clément
1995
Vuadens
FR
SUI
U18 - U20 Garçons
119
Sc Bex
KAESER Alec
1996
Bex
VD
SUI
U18 - U20 Garçons
120
SC Im Fang
SCHUWEY Fabrice
1997
Châtel-Montsalvens
FR
SUI
U18 - U20 Garçons
121
SC Im Fang
COTTIER Nicolas
1998
Im Fang
FR
SUI
U18 - U20 Garçons
122
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
GAY Bastien
1998
Chésalles/oron
VD
SUI
U18 - U20 Garçons
123
Ski-Club l'Etoile de Grattavache-Le Crêt
CARDINAUX Vincent
1998
Pont
FR
SUI
U18 - U20 Garçons
202
MURITH Pierre
1996
Gruyères
FR
SUI
U18 - U20 Garçons

U8 Filles
12

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
11
Les Goupils
VOUILLAMOZ Zéla
2007
Les Diablerets
VD
SUI
U8 Filles
26
KÜNZI Jael
2007
Kandersteg
BE
SUI
U8 Filles
36
SC Im Fang
SCHUWEY Lena
2008
Im Fang
FR
SUI
U8 Filles
40
SC Im Fang
PERRITAZ Carmen
2007
Im Fang
FR
SUI
U8 Filles
45
SC Im Fang
DAFFLON Marion
2007
Charmey (gruyère)
FR
SUI
U8 Filles
100
SC La Vue des Alpes
MOECKLI Lara
2007
St-Blaise
NE
SUI
U8 Filles
102
Ski-Club La Brévine
PELLATON Erine
2007
La Brévine
NE
SUI
U8 Filles
125
Sc Bex
BALLAY Marion
2008
Lavey-Village
VD
SUI
U8 Filles
153
Glisse Club Romont
DESCHENAUX Salomé
2009
Grandvillard
FR
SUI
U8 Filles
156
SC Val Ferret
DARBELLAY Elodie
2007
La Fouly Vs
VS
SUI
U8 Filles
179
PÜRRO Isabelle
2007
Plasselb
FR
SUI
U8 Filles
207
BERNEY Sélina
2009
Le Sentier
VD
SUI
U8 Filles

U8 Garçons
11

Bib
Club / Team
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
PAI.
81
GOLAY Léo
2007
Le Solliat
VD
SUI
U8 Garçons
88
La Vue-des-Alpes
BÉGUIN Nils
2007
Chézard-St-Martin
NE
SUI
U8 Garçons
93
SC La Vue des Alpes
VUILLEUMIER Tim
2007
Cernier
NE
SUI
U8 Garçons
101
Ski-Club La Brévine
PELLATON Ethan
2009
La Brévine
NE
SUI
U8 Garçons
128
Sc Bex
MACCAGNAN Antoine
2008
Bex
VD
SUI
U8 Garçons
129
Ski Club Bex
GERTSCH Loïs
2008
Bex
VD
SUI
U8 Garçons
130
Sc Bex
BONZON Evan
2007
Gryon
VD
SUI
U8 Garçons
131
Sc Bex
DUMAZ Yanis
2007
Lavey-Village
VD
SUI
U8 Garçons
132
Sc Bex
MONNET Gwenaël
2007
Bex
VD
SUI
U8 Garçons
159
SC Val Ferret
THÉTAZ Damien
2007
Orsières
VS
SUI
U8 Garçons
205
PERRITAZ Louis
2009
Charmey
-
SUI
U8 Garçons