Organisation and Timekeeping for Sport Events

Results

Scratch
Categories
Top 10 Scratch
Athlete

Scratch 15km Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
276
ROSSELET Benjamin
1998
La Brévine
NE
SUI
Junior Hommes
00:48:41.31
-
2
207
FAIVRE Thomas
1998
Metabief
-
FRA
Junior Hommes
00:51:52.14
3:10.83
3
225
DORNIER Adrien
1983
Morteau
-
FRA
Populaires Hommes
00:51:52.77
3:11.46
4
196
MOREILLON Benoit
2000
Panex
VD
SUI
Junior Hommes
00:52:13.91
3:32.60
5
222
CHATEL Cyrille
1973
La Chenalotte
-
FRA
Populaires Hommes
00:52:26.47
3:45.16
6
204
CAND Loïc
1992
Boveresse
NE
SUI
Populaires Hommes
00:54:07.46
5:26.15
7
173
WEBER Alexander
1997
Leipzig
NE
GER
Junior Hommes
00:54:22.76
5:41.45
8
170
LANQUETIN Xavier
1971
Pontarlier
-
FRA
Populaires Hommes
00:55:44.89
7:03.58
9
272
HAINARD Jean-Daniel
1988
Buttes
NE
SUI
Populaires Hommes
00:56:19.92
7:38.61
10
175
KOHLER Philippe
1962
Bullet
VD
SUI
Populaires Hommes
01:02:08.92
13:27.61

Scratch 15km Dames
9

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
274
JEANNERET Laura
1998
Besencens
FR
SUI
Junior Dames
00:56:47.44
-
2
241
GENRE GRANDPIERRE Kelly
1987
Les Fourgs
FR
FRA
Populaires Dames
01:00:34.11
3:46.67
3
273
GAUTHIER Romane
1998
Le Noirmont
JU
SUI
Junior Dames
01:01:19.46
4:32.02
4
224
VASSEUR Oriabelle
1994
Morteau
-
FRA
Populaires Dames
01:02:55.01
6:07.57
5
278
BLÄTTLER Manon
2001
La Brévine
NE
SUI
Junior Dames
01:09:17.77
12:30.33
6
161
MORAND Yvette
1956
La Brévine
NE
SUI
Populaires Dames
01:14:05.32
17:17.88
7
160
MORAND Harmony
1986
La Brévine
NE
SUI
Populaires Dames
01:14:44.71
17:57.27
8
275
BLAETTLER Lydie
1994
La Chatagne
NE
SUI
Populaires Dames
01:24:45.62
27:58.18
9
271
FAVRE Julie
2000
Vésenaz
GE
SUI
Junior Dames
-
-

Scratch 30km Hommes
10

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
171
ROY Didier
1970
Arcon
-
FRA
Hommes 3
01:31:04.56
-
2
357
CHOPARD-LALLIER Benoit
1965
Villers Le Lac
-
FRA
Hommes 3
01:31:47.34
42.78
3
208
GUYOT Julien
1981
Arc Sous Cicon
-
FRA
Hommes 2
01:31:47.50
42.94
4
375
BOGDANOV Evgeny
1983
St-Prex
VD
RUS
Hommes 2
01:32:34.73
1:30.17
5
201
BLONDEAU Fabien
1984
Bellefontaine
-
FRA
Hommes 2
01:32:56.84
1:52.28
6
353
BALANCHE Hervé
1979
Châtillon-En-Michaille
-
FRA
Hommes 2
01:33:00.11
1:55.55
7
164
DROZ-VINCENT Jean-Baptiste
1984
Oye Et Pallet
-
FRA
Hommes 2
01:35:53.05
4:48.49
8
205
AMIOTTE Joel
1976
Les Combes
-
FRA
Hommes 3
01:36:12.28
5:07.72
9
369
PELLATON Fabrice
1970
La Brévine
NE
SUI
Hommes 3
01:37:46.45
6:41.89
10
358
CHOPARD LALLIER Christophe
1968
Villers Le Lac
-
FRA
Hommes 3
01:38:06.32
7:01.76

Scratch 30km Dames
9

Rank
Bib
Name
Year
Location
Canton
Nat.
Category
Temps total
Ecart
1
356
JOUILLE Christelle
1973
Les Frêtes
NE
FRA
Dames 3
01:49:48.14
-
2
366
SEILER Kim
1992
Saules
NE
SUI
Dames 1
02:00:28.74
10:40.60
3
362
BLATTER Helen
1989
Liebistorf
FR
SUI
Dames 1
02:09:25.03
19:36.89
4
179
OUERNEY CORINNE
1983
Hauteville
FR
FRA
Dames 2
02:16:18.13
26:29.99
5
166
DROZ Ariane
1978
Delémont
JU
SUI
Dames 2
02:19:39.34
29:51.20
6
239
ZIMMERMANN Kathy
1971
St-Sulpice Vd
VD
AUS
Dames 3
02:22:32.97
32:44.83
7
352
LACOQUE Sylvie
1964
Bourg En Bresse
-
FRA
Dames 3
02:23:49.07
34:00.93
8
359
VALLAT Yolande
1956
La Chaux De Fonds
NE
SUI
Dames 3
03:13:06.51
1:23:18.37
9
371
BLONDEAU Marion
1986
Chapelle Des Bois
-
FRA
Dames 2
DNS
-